GN 46/2019 Archiwum

Jak minął rok 2017?

Oto przegląd najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy w diecezji, o których pisaliśmy w naszym "Gościu".

Stulecie fatimy

Bp Roman Pindel podpisuje akt zawierzenia diecezji Niepokalanemu Sercu NMP   Bp Roman Pindel podpisuje akt zawierzenia diecezji Niepokalanemu Sercu NMP
Urszula Rogólska /Foto Gość
Kościół Matki Bożej Fatimskiej w Bielsku-Białej na Obszarach był miejscem uroczystego ogłoszenia przez biskupa Romana Pindla "Aktu zawierzenia diecezji bielsko-żywieckiej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny" w sobotę 13 maja - w 100. rocznicę objawień Matki Najświętszej w portugalskiej Fatimie.
Akt zawierzenia podpisali: biskup Roman Pindel, ks. Marek Studenski - wikariusz generalny diecezji, siostra Natalia Wałach -  przedstawicielka zakonów i wspólnot życia konsekrowanego, Irena Olma - reprezentująca Diecezjalną Radę Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich oraz Lucyna i Robert Habowscy małżeństwo z parafii Matki Bożej Fatimskiej na Obszarach.
W procesji z darami razem z chlebem i winem, delegacja diecezjan przyniosła księgę deklaracji codziennej modlitwy za kapłanów, jaką podejmuje 7700 członków apostolatu "Margaretka".

Konsekracja dziewic

Pamiątkowe zdjęcie z bp. Piotrem Gregerem   Pamiątkowe zdjęcie z bp. Piotrem Gregerem
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Drugi w historii diecezji obrzęd konsekracji dziewic odbył się w bazylice w Hałcnowie. Liturgii przewodniczył bp Piotr Greger, który udzielił konsekracji czterem kandydatkom.
Niewiasty złożyły uroczyste postanowienie o życiu w czystości i pragnieniu naśladowania Jezusa Chrystusa. Przyjęły z rąk biskupa obrączki, symbolizujące ich dar czystości ofiarowany Bogu oraz księgę brewiarza, który będą odmawiać codziennie.

« 3 4 5 6 7 »

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama