Nowy numer 41/2019 Archiwum

Do Boliwii!

Specjalne błogosławieństwo na drogę otrzymały trzy mieszkanki diecezji, które jadą z Dobrą Nowiną do Ameryki Południowej.

Związane z Ruchem Światło–Życie: Agata Kamińska, Magda Sitarz i Sara Brejza, które będą pomagać na misjach w boliwijskim San Ramon, w niedzielę 10 grudnia, w bielskim kościele św. Pawła uczestniczyły w specjalnym obrzędzie posłania. Po błogosławieństwie z rąk ks. Janusza Talika, diecezjalnego dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych oraz ks. Ryszarda Piętki, moderatora oazy, odebrały krzyże, różańce i obrazki z błogosławionymi Męczennikami z Peru. – To ważny dzień dla diecezji, a szczególnie dla referatu ds. misji. Wierzymy, że gdy wolontariuszki wrócą, podzielą się swym doświadczeniem z nami i wzbogacą nasz Kościół lokalny – podkreślił ks. Talik. Spoglądając na otrzymane krzyże wolontariuszki podkreślają, że to ważny znak: – Na tym krzyżu nie ma Pana Jezusa. To przypomina mi, że jadę, by być jak Jezus i oddawać życie za innych. On mi też przypomina o trudnych momentach, które są na misjach, kiedy odczuwa się krzyż fizycznie i psychicznie. Wiem, że nie będę sama na tym krzyżu – mówi Magda Sitarz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL