Nowy numer 08/2024 Archiwum

Różańcowy film u pallotynów

Film "Teraz i w godzinę śmierci" - o wielkiej mocy modlitwy różańcowej - będzie można zobaczyć w sobotę 25 listopada w ramach spotkań Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego w Bielsku-Białej.

Sobotnie comiesięczne wieczory z wartościowym filmem na dużym ekranie, to już tradycja w pallotyńskiej parafii św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej (obok Szpitala Wojewódzkiego). Najbliższe odbędzie się 25 listopada po Mszy św. o 18.00 (około godz. 19.00).

Tym razem Benon Wylegała z ekipą Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego pokaże film "Teraz i w godzinę śmierci" - o wielkiej mocy modlitwy różańcowej.

"Wielka epicka opowieść o sile różańca, splecionych z nim losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy pogardzana i wykpiwana przez wielu modlitwa - modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe" - tak do obejrzenia filmu zachęcają autorzy promującej go strony internetowej.

Twórcy obrazu - polscy filmowcy: Mariusz Pilis i Dariusz Walusiak wyruszają w wielomiesięczną podróż z kamerą przez cztery kontynenty, by przekonać się, czy naprawdę modlitwa różańcowa może zmieniać bieg historii. Inspiracją dla filmu stało się zdjęcie młodego amerykańskiego żołnierza - ciężko ranny, cierpi, ale jest spokojny. W zaciśniętej pięści wznosi różaniec. Autorka tego ujęcia zginie w Afganistanie trzy lata później.

W imieniu organizatorów - zapraszamy! Wstęp wolny - będzie można jednak złożyć dobrowolną ofiarę na opłacenie praw autorskich.

Teraz i w godzinę śmierci | Oficjalny zwiastun HD
Gloria 24 - Książki, Płyty, Gry i Filmy Religijne

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy