Nowy numer 15/2021 Archiwum

Zatrzymaj Aborcję - działaj lokalnie

Od 1 września trwa akcja zbiórki podpisów pod projektem ustawy ratującej życie nienarodzonych dzieci. Można zaangażować się w zbiórkę podpisów. Na terenie Bielska-Białej i okolic działają młodzi, dla których wartość życia jest sprawą fundamentalną.

Obecne prawo dopuszcza zabijanie człowieka w fazie prenatalnej w trzech przypadkach: gdy zagrożone jest życie kobiety, gdy do poczęcia doszło na skutek czynu zabronionego lub gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na wystąpienie u nienarodzonego dziecka nieodwracalnej choroby, ciężkiego upośledzenia lub znacznego defektu zdrowotnego.

Prowadzona inicjatywa obywatelska dąży do zniesienia ostatniej przesłanki, z powodu której 95 proc. dzieci poczętych ginie w nieludzkim bólu. Są to aborcje przeprowadzane w 5., 6. miesiącu ciąży.

Niejednokrotnie, z tzw. późnych aborcji dziecko rodzi się żywe, jak to miało miejsce we Wrocławiu, Opolu czy Warszawie. W takich sytuacjach lekarze zazwyczaj nie podejmują prób reanimacyjnych ani ratowniczych, ale zostawiają takie dzieci na pewną śmierć.

Likwidując tę jedną przesłankę przyczynimy się do ochrony życia ponad 1000 dzieci i zrobimy krok naprzód zmierzający w kierunku całkowitego zakazu aborcji.

Cywilizowany kraj powinien troszczyć się o każdego obywatela, stać na straży jego praw, a przecież fundamentalnym prawem jest prawo do życia. Dlatego wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina działają po to, aby obecną ustawę zmienić, wnieść prawne regulacje dotyczące ochrony życia od poczęcia, niezależnie od stanu zdrowotnego nienarodzonego dziecka.

Każdy dorosły obywatel naszego kraju może podpisać się pod projektem "Zatrzymaj Aborcję". Na stronie www.zatrzymajaborcje.pl są wszelkie niezbędne informacje na temat akcji, znajduje się tam również projekt ustawy wraz z uzasadnieniem oraz karta podpisowa.

Można zaangażować się w zbiórkę podpisów. Na terenie Bielska-Białej i okolic działają oddziały fundacyjne skupiające zaangażowanych, młodych Polaków, dla których wartość życia jest sprawą fundamentalną. Do nich też można kierować pytania ws. akcji, kontaktować się w przypadku chęci zorganizowania zbiórki podpisów w swojej parafii, środowisku.

Namiary na koordynatora regionalnego: Łukasz Duda, e-mail: lukasz.duda@zycierodzina.pl

« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama