Nowy numer 49/2023 Archiwum

"Listy do ojca Jakuba" u pallotynów

Po wakacjach swoje przedsięwzięcia wznawia Filmowy Ruch Ewangelizacyjny z parafii św Andrzeja Boboli - u księży pallotynów w Bielsku-Białej.

Film "Listy do ojca Jakuba" został nagrodzony na wielu międzynarodowych festiwalach. Był również fińskim kandydatem do Oskara w 2010 roku. Nie bez powodu...

- Poruszającą historię o dobroci. kryzysie, wybaczeniu i mocy modlitwy będzie można zobaczyć w sobotę, 23 września po wieczornej Mszy św. sprawowanej o 18.00 w kościele księży pallotynów obok Szpitala Wojewódzkiego (pod Szyndzielnią) w Bielsku-Białej. Wspaniałe zdjęcia, piękno natury, znakomita gra aktorska nie pozwolą oderwać wzroku od ekranu - zachęca Benon Wylegała z grona inicjatorów Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego.

Tym samym, projekcją fińskiego filmu, FRE wraca do comiesięcznych prezentacji wartościowych filmów polskiej i międzynarodowej kinematografii w bielskim kościele.

"Listy do ojca Jakuba", to historia Leily, która opuszczając więzienie otrzymuje propozycję pracy u emerytowanego, niewidomego księdza Jakuba. Przyjmuje ją bez entuzjazmu - jej jedynym zadaniem ma być odpisywanie na korespondencję. Łagodny ojciec Jakub też ma swoje życiowe wątpliwości - szuka odpowiedzi na ważne pytania, o sens życia, powołania i misji na ziemi.

Punktem zwrotnym powolnej akcji staje się moment, kiedy listy przestają przychodzić. Jak dodają dystrybutorzy filmu: "Jest to moment, w którym obserwujemy także znaczną zmianę w głównych bohaterach. Spod warstwy zgorzknienia i niechęci Leily zaczynają przebijać troskliwość i przywiązanie. Kobieta skrywa w sobie pewien sekret, a wraz z rozwojem akcji jej postać staje się coraz bliższa. Nieodkryta tajemnica powodu pobytu w więzieniu cały czas będzie budować napięcie".

W imieniu organizatorów - zapraszamy! Wstęp wolny - będzie można jednak złożyć dobrowolną ofiarę na koszta opłacenia praw autorskich.

Listy do ojca Jakuba - zwiastun
studio katolik

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy