Nowy numer 14/2021 Archiwum

Dom to ludzie

Deszczowa pogoda nie była przeszkodą dla kilku tysięcy osób, które w sobotę 16 września wzięły udział w 10. Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Do pielgrzymowania tradycyjnie zaprosili: diecezjalne duszpasterstwo rodzin z ks. Tomaszem Gorczyńskim i wspólnotą Domowego Kościoła. Rozpoczęła je Droga Krzyżowa, od stacji „U Piłata”, której rozważania przygotowała bielska parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed Eucharystią pielgrzymi uczestniczyli w śpiewie Akatystu ku czci Bogarodzicy w wykonaniu scholi z Lipnika. Wysłuchali także świadectwa Lidii i Jarosława Tysnarzewskich, małżonków z Bielska-Białej. Mszy św. przewodniczył biskup Piotr Greger. Odwołując się do hasła pielgrzymki: „Czas dla rodziny”, podzielił się świadectwem życia swojej rodziny, w której rodzice kochając, stawiali wymagania. Mama uczyła obowiązkowości, ojciec – odpowiedzialności za słowo, oboje – troski o trwałość tradycji, nie tylko religijnych.

Podczas liturgii, wraz z darami chleba i wina, przedstawiciele dekanatów przynieśli do ołtarza ofiary, które będą przeznaczone na dzieła prowadzone przez diecezjalną Caritas w trosce o rodziny i osoby niepełnosprawne. Jak co roku obecni na pielgrzymce małżonkowie mogli odnowić złożoną sobie w obecności Pana Boga przysięgę. Pielgrzymowanie zakończyło nabożeństwo zawierzenia rodzin Niepokalanemu Sercu NMP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama