Gość Płocki 15/2021 Archiwum

Zaśpiewają z Aleksandrem Teligą

Gwiazdą 4. Jesiennego Festiwalu Muzyki Wokalnej "Amo Cantare" w Czechowicach-Dziedzicach będzie światowej sławy bas Aleksander Teliga. Zaśpiewa w niedzielę 3 września o 18.00.

Wystąpi w sali Miejskiego Domu Kultury. Na scenie pojawią się również uczestnicy kursu wokalnego, który A. Teliga prowadzi w ramach 4. Jesiennego Festiwalu Muzyki Wokalnej "Amo Cantare".

- Cieszymy się, że artysta znany z największych scen operowych świata przyjął to zaproszenie i my też serdecznie zapraszamy na tę muzyczną ucztę - mówi Sebastian Gabryś, koordynator festiwalowych koncertów. Jak przypomina, podczas każdej edycji festiwalu odbywają się podobne operowe kursy wokalne. Wcześniej prowadzili je również znani z europejskich teatrów muzycznych: Piotr Lempa, Marek Rzepka, Rafał Majzner, Władymir Kuźmienko.

Impulsem dla organizacji festiwalowych spotkań, które obejmą koncerty o różnej tematyce i adresowane do publiczności w różnym wieku, stały się bogate czechowickie tradycje muzyczne. Stąd pochodzi sporo wybitnych artystycznych talentów. Postać kompozytora Andrzeja Krzanowskiego upamiętnia organizowany tu od lat Festiwal Muzyki Akordeonowej "Alkagran", a w ostatnich latach sukcesy znakomitego tenora z Czechowic Piotra Beczały przyczyniły się do poszerzenia grona sympatyków operowego śpiewu również wśród młodzieży.

Program koncertów "Amo Cantare" rozpoczął się w Miejskim Domu Kultury 31 sierpnia koncertem pieśni Schumanna i Szymanowskiego w wykonaniu tenorów Pawła Brożka (Opera Hanower) i Rafała Majznera (Opera Wrocławska).

Od 1 do 3 września kurs wokalistyki operowej poprowadzi A. Teliga, światowej sławy bas, oraz pianistka Halina Teliga. W dniu zakończenia kursu uczestnicy wystąpią we wspólnym koncercie (18.00) z udziałem A. Teligi.

W programie festiwalu są także spektakle operowe dla dzieci (2 września o 16.00 - "Sklep z zabawkami" i 10 września o 16.00 - "Kot w butach") oraz koncert "Kocham śpiewać" (15 września o 16.30).

W koncercie "Evviva Italia" 8 września o 19.00 w Dworku Eureka wystąpią S. Gabryś i goście.

Koncert muzyki religijnej w wykonaniu CTM "Movimento" i "Escape" odbędzie się 16 września o 18.15 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych, a 17 września o 16.30 w MDK - "West Side Story" z udziałem Aleksandra Teligi jr. i "Movimento" (wstęp wolny).

Organizatorzy zapraszają też na otwarty koncert 7 września o 17.00 przy fontannie na pl. św. Jana Pawła II.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama