Nowy numer 42/2019 Archiwum

Grill ze św. Kamilem

W ciągu minionych 25 lat nie było takiego lipca, kiedy by się nie spotkali w bielskiej Straconce u znanych malarzy Urszuli i Wacława Sobierajów na... imieninach swojego patrona.

Kiedy ponad 25 lat temu doktor Anna Byrczek zaczęła marzyć o wspólnocie hospicyjnej, niemal od razu podzieliła się tym pragnieniem ze swoimi przyjaciółmi i natychmiast zaangażowała ich do posługi w domach chorych, którzy byli wypisywani ze szpitala po zakończonym leczeniu. – Potrzebowali różnorakiej pomocy: w zrobieniu zakupów, w porządkach, w codziennej toalecie – mówi Urszula Sobieraj, która wraz z mężem Wacławem znalazła się w gronie pierwszych wolontariuszy zainicjowanego przez Annę Byrczek Hospicjum św. Kamila. Z czasem Sobierajowie, zaangażowani w Ruch Spotkań Małżeńskich, musieli zrezygnować z posługi w hospicjum. Jednak o przyjaciołach nie zapomnieli – co roku, około 14 lipca, w dniu wspomnienia św. Kamila, zapraszają ich do domu na świętowanie imienin patrona.

Dostępne jest 46% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL