Nowy numer 42/2019 Archiwum

Medal w Bielsku

W biurze bielskiej firmy „Sakra – sztuka sakralna” na honorowym miejscu znalazły się dyplom i fotografia medalu, jakim nagrodzony został zaprojektowany tu krzyż.

Krzyż jest niespotykany: z daleka wygląda jak ażurowa fantazyjna siatka. Z bliska okazuje się, że jest ułożonym w kształcie krzyża misternym zapisem tekstu Modlitwy Pańskiej. – Ten krzyż składa się wyłącznie z tekstu i trzeba było go tak dopasować, żeby same litery utrzymały całą konstrukcję. Przy specyfice polskiego alfabetu nie było łatwo. Zajęło mi to pół roku – wspomina Józef Chorąży, twórca projektu. Krzyż otrzymał jedną z trzech głównych nagród na tegorocznej wystawie SacroExpo 2017, przyznawaną przez bp. Jana Piotrowskiego z Kielc. Dyplom i medal odebrali wspólnie prowadzący rodzinną firmę bielszczanie: Józef, Tadeusz, Rafał i Michał Chorążowie. Dwaj bracia i dwaj ich synowie skupiają się na wytwarzaniu dewocjonaliów i druków przydatnych w życiu parafii. To nie pierwsze wyróżnienie, jakie otrzymali. Dwa lata temu na SacroExpo z uznaniem spotkał się przygotowany w „Sakrze” projekt pamiątki Pierwszej Komunii Świętej.

Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL