Nowy numer 42/2019 Archiwum

Frasobliwy w sztuce

Niezwykłą wystawę można oglądać w bielskim Regionalnym Ośrodku Kultury. 100 dzieł autorstwa 70 artystów połączył jeden temat...

Znalazły się tu przede wszystkim rzeźbione w drewnie, kamieniu, ale i malowane czy utrwalone na linorytach figury Jezusa Frasobliwego. Zostały wykonane przez twórców ludowych oraz profesjonalistów w różnym czasie. Kurator Zbigniew Micherdziński zaznaczał, że znalazły się na niej też najlepsze prace uczestników warsztatów rzeźbiarskich, które niedawno w Bystrej prowadził znany rzeźbiarz Stanisław Kwaśny. On sam wykonał swoją kolejną rzeźbę specjalnie na wystawę, podobnie jak i inni twórcy.

Dostępne jest 54% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL