Nowy numer 46/2018 Archiwum

Mamy Królową!

Pani Zosi przyśniła się Matka Boża. Taka jak na obrazie w Rajczy. Uśmiechnęła się i powiedziała: „Nie bój się, dam ci syna na ręce”… Od dziś rajczański obraz Matki Bożej Kazimierzowskiej jest przyozdobiony koronami.

Diadem, wzorowany na pierwszej koronie, jaką 300 lat temu nałożono na skronie jasnogórskiej Pani, umieścił na ramie otaczającej rajczański wizerunek bp Roman Pindel. Asystowali mu bp senior Tadeusz Rakoczy i proboszcz ks. Ryszard Grabczyk. − Z potrzeby serca koronujemy dziś obraz, przed którym modliło się tyle pokoleń mieszkańców Żywiecczyzny − mówił bp Pindel. − Ta część Żywiecczyzny jest domem Matki Bożej. Tutejsi mieszkańcy nie wyobrażają sobie życia bez Niej. Dziś rozpoczyna się w tym miejscu nowy rozdział: to dom nie tylko naszej Mamy, ale i Królowej. − podkreślił bp Pindel. W uroczystości, która odbyła się w pierwszą sobotę lipca, uczestniczyły tysiące wiernych. Wielu przyszło z okolicznych miejscowości i parafii w pieszych pielgrzymkach. Główne ulice i domy ozdobiono kolorowymi wstążkami, wiankami i pobożnymi wizerunkami.

Dostępne jest 14% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy