Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Bielsko-Żywiecki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Historia
    • Biskupi
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 25/2026
    GN 25/2026 Dokument:(9770568,Średniowiecze wróciło, a Europa nie umarła)
  • GN 24/2026
    GN 24/2026 Dokument:(9760687,Chcesz pokoju, musisz protestować)
  • GN 23/2026
    GN 23/2026 Dokument:(9748536,Przyszedł czas na uczynki miłosierdzia względem duszy)
  • GN 22/2026
    GN 22/2026 Dokument:(9738638,Charakterni paziowie Jego Królewskiej Mości Mwangi II)
  • Historia Kościoła (15) 03/2026
    Historia Kościoła (15) 03/2026 Dokument:(9690225,Leon XIV czyta św. Augustyna Donaldowi Trumpowi. Edytorial nowego numeru „Historii Kościoła”)
bielsko.gosc.pl → Wiadomości z diecezji bielsko-żywieckiej → U jubilatki w Kętach-Podlesiu

U jubilatki w Kętach-Podlesiu przejdź do galerii

Dziękczynna Msza Święta w Kętach-Podlesiu  
Dziękczynna Msza Święta w Kętach-Podlesiu
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Z kapłanami i przedstawicielami władz wierni parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa dziękowali za Bożą opiekę w ciągu czterech dziesięcioleci jej istnienia.

Alina Świeży-Sobel

|

3 lipca 2017 GOSC.PL

dodane 3 lipca 2017
0 FB Twitter
drukuj wyślij

W parafialnej kronice obok obszernej listy dokonań, jakie wierni podejmowali tu wraz z duszpasterzami parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa, znalazł się też zapis, że wszystko, co robili, podejmowali z nadzieją, że Bogu ich starania nie będą obojętne.

- Parafia erygowana została w 1977 r. przez kard. Karola Wojtyłę, który jej pierwszym proboszczem mianował ks. Józefa Wanatowicza, dawniej kapłana archidiecezji lwowskiej, wcześniej duszpasterzującego wśród mieszkańców Podlesia już 15 lat. On też rozpoczął budowę kościoła parafialnego, dla którego kamień węgielny poświęcił papież Jan Paweł II - wspomina ks. Wacław Pelczar, obecny proboszcz parafii-jubilatki. Proboszcz w Podlesiu: ks. Wacław Pelczar   Proboszcz w Podlesiu: ks. Wacław Pelczar
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Dzieła budowy dokończył drugi proboszcz, ks. Gustaw Paranycz. Obu zmarłych proboszczów upamiętniają tablice umieszczone we wnętrzu świątyni. Podczas jubileuszowego dziękczynienia wraz z nimi polecano Bogu dusze wszystkich fundatorów i budowniczych, którzy angażowali się w dzieło budowania kościoła i parafii. Dziękczynnej Eucharystii przewodniczył dziekan ks. prał. Józef Pilch, a przy ołtarzu stanęli też m.in. wikariusz generalny ks. dr Marek Studenski, poprzedni proboszcz ks. kan. Jerzy Ryłko, świętujący również 25-lecie swego kapłaństwa, i pierwszy wikary ks. Marian Krzystek. Uroczystą modlitwę zakończyła procesja wokół świątyni   Uroczystą modlitwę zakończyła procesja wokół świątyni
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Wraz z parafianami modlili się przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Krzysztofem Klęczarem oraz włodarze partnerskich miast Kety na Słowacji i Węgrzech, a także ze słowackiej gminy Turzovka.

- Cieszmy się z tego, że jesteśmy zbawieni i wykupieni Boską Krwią. I pamiętajmy, by Jezusowi zawsze ufać! - apelował w homilii ks. Studenski, przypominając wymowę wezwania, które nosi kęcki kościół i parafia. Homilię wygłosił ks. dr Marek Studenski, wikariusz generalny   Homilię wygłosił ks. dr Marek Studenski, wikariusz generalny
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

- Dziękowaliśmy Bogu za 40 lat istnienia parafii i dar kościoła, ale pamiętamy, że tradycja wiary sięga tu nawet ponad 100 lat. Z wdzięcznością wspominaliśmy wszystkie otrzymane łaski, którymi Pan obdarzył przez posługę pierwszych duszpasterzy. Cieszymy się z owocnej posługi ks. Jerzego Ryłki, który przeprowadził wiele ważnych inwestycji parafialnych, otwierając przy tym serca parafian na Boże Miłosierdzie. Widać to w modlitwie i gościnnym przyjmowaniu pielgrzymów idących do Łagiewnik - mówi ks. Wacław Pelczar.

« ‹ 1 › »
Jubileusz parafii w Kętach-Podlesiu

Foto Gość DODANE 02.07.2017 AKTUALIZACJA 12.09.2017

Jubileusz parafii w Kętach-Podlesiu

​Wierni wspólnoty Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa wraz ze swym proboszczem ks. Wacławem Pelczarem dziękowali Bogu za 40-lecie istnienia swojej parafii. Dziękczynnej Eucharystii przewodniczył dziekan ks. prał. Józef Pilch, a homilię wygłosił ks dr. Marek Studenski, wikariusz generalny.  
TAGI:
  • JUBILEUSZ
  • KS. WACŁAW PELCZAR
  • KĘTY-PODLESIE

Polecane w subskrypcji

  • Argentyna znowu chce być mistrzem świata. Dla Albicelestes chcieć to musieć
    • Mundial
    Argentyna znowu chce być mistrzem świata. Dla Albicelestes chcieć to musieć
    Jacek Dziedzina
  • Redukcja opinii
    Redukcja opinii
    Franciszek Kucharczak
  • Nie tylko order. Kryzys wokół UPA wystawia relacje Polski i Ukrainy na próbę
    • Polska
    Nie tylko order. Kryzys wokół UPA wystawia relacje Polski i Ukrainy na próbę
    Andrzej Grajewski
  • Redukcja opinii
    Redukcja opinii
    Franciszek Kucharczak

E-sklep

  • Nowości
  • Książki
  • Pozostałe
  • Gość Extra nr 02/2026
    Gość Extra nr 02/2026 Święty Piotr i jego następcy
  • Historia Kościoła nr 03/2026
    Historia Kościoła nr 03/2026
  • Mały Gość Niedzielny nr 05/2026
    Mały Gość Niedzielny nr 05/2026
  • Księga fałszerstw Franka Fałszerza
    Księga fałszerstw Franka Fałszerza
  • Kościół ostatnich ławek
    Kościół ostatnich ławek
  • Radykalni
    Radykalni
  • Arka (gra planszowa)
    Arka (gra planszowa)
  • Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
    Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
  • Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
    Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X