Nowy numer 3/2021 Archiwum

5. Ewangelizacja w Beskidach

Po raz kolejny, wspólnoty ewangelizacyjne z Żywiecczyzny zapraszają w lipcowe i sierpniowe soboty na osiem beskidzkich szczytów. Patronem wypraw będzie św. Brat Albert.

Słowa św. Brata Alberta "Być dobrym jak chleb" poprowadzą w tym roku uczestników 5. Ewangelizacji w Beskidach. Górskie spotkania odbędą się w osiem sobót lipca i sierpnia, na

  • Hali Boraczej (1 lipca),
  • Żarze (8 lipca),
  • Pilsku (15 lipca),
  • Krawcowym Wierchu (22 lipca),
  • Wielkiej Raczy (28 lipca),
  • Baraniej Górze (5 sierpnia),
  • Rysiance (12 sierpnia),
  • Magurce Wilkowickiej (19 sierpnia).

Można wędrować indywidualnie lub w grupie - tak, by o 12.00 dotrzeć na Eucharystię na szczyt. Z myślą o tych, którzy nie mogą chodzić po górach, w poniedziałki, w namiocie przy sanktuarium w Rychwałdzie będą się odbywać: "Wieczory w Chrystusie".

- Zapraszamy wszystkich, którzy pragną doświadczyć Boga żywego, spotkać się z innymi wędrowcami zdobywającymi szczyty, a także tych, którymi kieruje zwykła ciekawość: przyjdźcie, czekamy na was - mówi Joanna Mazurek z grona organizatorów. - Tradycyjnie, jako było to w poprzednich latach, na każdy szczyt będziemy wyruszać małymi grupkami (rodzinnie, ze wspólnotą), aby w samo południe na szczycie góry uczestniczyć w centrum wydarzenia – Eucharystii. Będziemy chcieli również bliżej poznać postać Św. Brata Alberta. Ponadto przygotowaliśmy różnego rodzaju dynamiki ewangelizacyjne, do których udziału będziemy zapraszać wszystkich chętnych.

Patronat honorowy nad Ewangelizacją w Beskidach objął biskup Roman Pindel. Koordynatorem duchownym jest kustosz sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie o. Bogdan Kocańda OFMConv., zaś koordynatorami świeckimi - Joanna i Seweryn Mazurkowie. Wspólnotami odpowiedzialnymi za poszczególne spotkania będą w tym roku: Francesco Team - Rychwałd, Krucjata Wyzwolenia Człowieka - Stanica Rychwałd, Talitha Kum - Rychwałd, Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego-Galilea - konkatedra Żywiec, Damaszek - Żywiec-Sporysz, Służebnica Ducha - Żywiec-Zabłocie.

Każdy, kto chciałby iść na szczyt w grupie, może rozpocząć wędrówkę z organizatorami EwB, w Żywcu.

Plan wspólnych wyjść na poszczególne góry:

1.Wyjście na Halę Boraczą:

Spotkanie 1 lipca o godz. 7.00 na parkingu supermarketu Lidl w Żywcu przy ul. Komonieckiego 17. Wyjazd własnymi samochodami do Żabnicy (parking pod szkołą, ul. Szkolna 6.) i wędrówka niebieskim szlakiem (2h 27 minut).

2.Wyjście na Żar:

Spotkanie 8 lipca o godz. 8.00 na parkingu supermarketu Lidl w Żywcu przy ul. Komonieckiego 17. Wyjazd własnymi samochodami do Międzybrodzia Żywieckiego (parking pod kolejką linową) i wędrówka czarnym szlakiem (40 minut).

3.Wyjście na Pilsko:

Spotkanie 15 lipca o godz. 7.00 na parkingu supermarketu Lidl w Żywcu przy ul. Komonieckiego 17. Wyjazd własnymi samochodami doi Korbielowa (parking przy ul. Szczyrbok, nad hotelem Ferolux) i wędrówka zielonym szlakiem (2h).

4.Wyjście na Krawców Wierch:

Spotkanie 22 lipca o godz. 7.00 na parkingu supermarketu Lidl w Żywcu przy ul. Komonieckiego 17. Wyjazd własnymi samochodami do Glinki (parking przy kościele), wędrówka żółtym szlakiem (1h 20 minut).

5.Wyjście na Wielką Raczę:

Spotkanie 29 lipca o godz. 7.00 na parkingu supermarketu Lidl w Żywcu przy ul. Komonieckiego 17. Wyjazd własnymi samochodami do Rycerki Kolonii. (parking pod szlakiem) i wędrówka żółtym szlakiem (2h).

6.Wyjście na Baranią Górę:

Spotkanie 5 sierpnia o godz. 7.00 na parkingu supermarketu Lidl w Żywcu przy ul. Komonieckiego 17. Wyjazd własnymi samochodami do Kamesznicy Górnej (parking obok Szkoły Podstawowej nr.2) i wędrówka żółtym szlakiem (2h 20 minut do schroniska, 3h 30 minut na szczyt góry).

7.Wyjście na Halę Rysianka:

Spotkanie 12 sierpnia o godz. 7.00 na parkingu supermarketu Lidl w Żywcu przy ul. Komonieckiego 17. Jedziemy własnymi samochodami do miejscowości Żabnica Skałka (parking pod szlakiem) i wędrówka zielonym szlakiem (1h 40 minut).

8.Wyjście na Magurkę Wilkowicką:

Spotkanie 19 sierpnia o godz. 7.00 na parkingu supermarketu Lidl w Żywcu przy ul. Komonieckiego 17. Wyjazd własnymi samochodami do Wilkowic (parking przy kościele św. Michała Archanioła) i wędrówka zielonym szlakiem (1h 50 minut).

5. Ewangelizacja w Beskidach  

5. Ewangelizacja w Beskidach  

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama