Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rowerowa sobota z Maryją

W sobotę 24 czerwca każdy rowerzysta może dołączyć do wyprawy, na szlaku której znajdą się najpiękniejsze sanktuaria maryjne diecezji.

Rok temu rowerzyści-ochotnicy w jedną czerwcową sobotę odwiedzili bielsko-żywieckie kościoły, w których ustanowione były Bramy Miłosierdzia. Tym razem, w sobotę 24 czerwca, w roku 100. rocznicy objawień fatimskich - celem będą najpiękniejsze sanktuaria maryjne diecezji. Każdy może dołączyć do wyprawy!

Organizatorem tej szczególnej pielgrzymki jest ks. Piotr Niemczyk - wikariusz w parafii Opatrzności Bożej w Białej - który także przed rokiem przewodził rowerowym pątnikom, a w ubiegłych latach - także na rowerze - poprowadził grupy do Santiago de Compostela i Rzymu.

Sobotnia wyprawa do sanktuariów maryjnych diecezji rozpocznie się o 7.15 Mszą św. w bazylice Nawiedzenia NMP w Hałcnowie, a następnie rowerzyści wyruszą do kościoła Matki Bożej Fatimskiej na Obszarach (3 km na rozgrzewkę), sanktuariów Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych u księży salezjanów w Szczyrku (tu powinni być około 10.00) i Przyłękowa (ok. 13.00), a stamtąd pojadą do Pani Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie (tam będą planowo około 15.00). Tu nastąpi oficjalne zakończenie trasy, liczącej ok. 65 km i ok. 1000 m przewyższeń.

Najbardziej wytrwali pojadą jeszcze kolejne 60 km - do Inwałdu i kilkaset metrów w górę na Przełęczy Kocierskiej.

Nie trzeba się zapisywać, wystarczy stawić się z rowerem o 7.15 w Hałcnowie.

Bramy Miłosierdzia na rowerowym szlaku AD 2016   Bramy Miłosierdzia na rowerowym szlaku AD 2016
Ks. Piotr Niemczyk

 

 

 

 

Tak było na rowerowej pielgrzymce przed rokiem   Tak było na rowerowej pielgrzymce przed rokiem
Ks. Piotr Niemczyk

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama