Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Bielsko-Żywiecki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Historia
    • Biskupi
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 16/2026
    GN 16/2026 Dokument:(9673311,Mocny głos kapitana Glovera)
  • GN 15/2026
    GN 15/2026 Dokument:(9662601,Widziałem lwa i kipiące życie)
  • GN14/2026
    GN14/2026 Dokument:(9651710,Nasz piękny chrześcijański ekskluzywizm)
  • GN 13/2026
    GN 13/2026 Dokument:(9641462,Bój chwalebny, niezrównana walka)
  • GN 12/2026
    GN 12/2026 Dokument:(9630833,Nad wodą i pod wodą)
bielsko.gosc.pl → Wiadomości z diecezji bielsko-żywieckiej → Nowi duszpasterze z dekretami

Nowi duszpasterze z dekretami przejdź do galerii

W kaplicy kurii diecezjalnej bp Roman Pindel spotkał się na wspólnej modlitwie z kapłanami obejmującymi posługę duszpasterską w nowych parafiach i wręczył dekrety mianujące ich do nowych obowiązków.

Bp Roman Pindel wręczył dekrety wskazujące nowy zakres posługi duszpasterskiej  
Bp Roman Pindel wręczył dekrety wskazujące nowy zakres posługi duszpasterskiej
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy pod przewodnictwem wikariusza generalnego ks. dr. Marka Studenskiego. Mówiąc do kapłanów, bp Pindel zaapelował, by każdą zmianę przyjmowali jako początek nowego czasu łaski. Jak wskazywał, na ten czas wpływa to, jak przeżywane były dotychczasowe etapy kapłańskiej posługi, ale zawsze jest to czas nowych możliwości i nowej łaski.

W związku z osiągnięciem wieku emerytalnego na emeryturę przeszli księża proboszczowie: ks. kan. Jan Gustyn z parafii Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Rudzicy, ks. prał. Władysław Nowobilski z parafii św. Maksymiliana Kolbego w Ciścu, ks. kan. Andrzej Tylka z parafii św. Jana Chrzciciela w Sopotni Małej i ks. prał. Władysław Zązel z parafii Imienia Najświętszej Marii Panny w Kamesznicy.

Nowi proboszczowie i administratorzy obejmą swoje funkcje w następujących parafiach:

ks. kan. Rafał Brzuchański z parafii NMP Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach w parafii MB Nieustającej Pomocy w Świnnej (administrator)

ks. Adam Ciapka z parafii MB Częstochowskiej w Żabnicy w parafii św. Jana Chrzciciela w Sopotni Małej (administrator)

ks. Stanisław Joneczko z parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej w parafii Imienia Najświętszej Marii Panny w Kamesznicy (administrator)

ks. Piotr Pietrasina z parafii św. Mikołaja w Polance Wielkiej w parafii św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach (administrator)

ks. kan. Marek Nieciąg z parafii MB Nieustającej Pomocy w Świnnej w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Ciścu

ks. kan. Jacek Wójcik z parafii Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Zaborzu w parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rudzicy

ks. kan. Andrzej Zelek z parafii św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach w parafii Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Zaborzu

Księża neoprezbiterzy rozpoczną pracę wikariuszy w następujących parafiach:

Ks. Krzysztof Adamski w parafii św. Klemensa w Ustroniu, ks. Kamil Białożyt w parafii św. Macieja Apostoła w Bielanach, ks. Tomasz Chamera w parafii św. Andrzeja Apostoła w Gilowicach, ks. Wojciech Grzegorzek w parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rudzicy, ks. Kamil Jurek w parafii św.j Barbary w Czechowicach-Dziedzicach, ks. Wojciech Lach w parafii św. Jana Nepomucena w Pogwizdowie, ks. Filip Magiera w parafii św. Floriana w Żywcu-Zabłociu, ks. Michał Marek w parafii Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie, ks. Tomasz Mikociak posłany do parafii św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy, ks. Michał Styła w parafii św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika i św. Kazimierza Królewicza w Rajczy, ks. Tymoteusz Szydło w parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach, ks. Paweł Then posłany do parafii św. Piotra i Pawła w Jaworzynce i ks. Mateusz Tomaszek w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bielsku-Białej.

Dotychczasowi księża wikariusze przeniesieni zostali:

ks. Jarosław Bielesz z parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach do parafii MB Częstochowskiej w Żabnicy

ks. Maciej Dąbrowski z parafii św. Macieja w Andrychowie do parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej

« ‹ 1 2 › »
Proboszczowie i wikariusze odebrali nowe dekrety - 2017

Foto Gość DODANE 19.06.2017 AKTUALIZACJA 28.08.2017

Proboszczowie i wikariusze odebrali nowe dekrety - 2017

​W kaplicy kurii diecezjalnej w Bielsku-Białej 19 czerwca bp Roman Pindel wręczył dekrety księżom przechodzącym na emeryturę, a także obejmującym nowe obowiązki w parafiach diecezji bielsko-żywieckiej.  

Alina Świeży-Sobel

|

GOSC.PL

publikacja 19.06.2017 18:04

0 FB Twitter
drukuj wyślij
TAGI:
  • BP ROMAN PINDEL
  • PROBOSZCZOWIE
  • WIKARIUSZE
  • ZMIANY

Polecane w subskrypcji

  • Szlakiem Janowych listów. Ruszamy śladami Kościołów Apokalipsy
    • z bliska
    • Szymon Babuchowski
    Szlakiem Janowych listów. Ruszamy śladami Kościołów Apokalipsy
  • Dlaczego wracają do Kościoła? O chrzcielnym fenomenie w krajach zlaicyzowanego Zachodu
    • Kościół
    • Tomasz Rowiński
    Dlaczego wracają do Kościoła? O chrzcielnym fenomenie w krajach zlaicyzowanego Zachodu
  • Niezdrowa edukacja. Dlaczego nie należy ufać zapowiedziom Barbary Nowackiej?
    • Rozmowa
    • Franciszek Kucharczak
    Niezdrowa edukacja. Dlaczego nie należy ufać zapowiedziom Barbary Nowackiej?
  • Włosi mają jeszcze gorzej… Czterokrotny mistrz świata nie zakwalifikował się na trzeci mundial z rzędu
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Włosi mają jeszcze gorzej… Czterokrotny mistrz świata nie zakwalifikował się na trzeci mundial z rzędu

E-sklep

  • Nowości
  • Książki
  • Pozostałe
  • Gość Extra nr 01/2026
    Gość Extra nr 01/2026 Święty Franciszek. Pierwszy stygmatyk
  • Gość Extra nr 03/2025
    Gość Extra nr 03/2025 Biblia Stary Testament
  • Gość Extra nr 04/2025
    Gość Extra nr 04/2025 Biblia. Nowy Testament.
  • Księga fałszerstw Franka Fałszerza
    Księga fałszerstw Franka Fałszerza
  • Kościół ostatnich ławek
    Kościół ostatnich ławek
  • Radykalni
    Radykalni
  • Arka (gra planszowa)
    Arka (gra planszowa)
  • Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
    Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
  • Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
    Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X