Nowy numer 46/2018 Archiwum

Nie żyje doktor Maga

Lekarz-społecznik z Bestwiny zmarł w 94. roku życia.

Pogrzeb dr. Franciszka Magi zostanie odprawiony w kościele parafialnym w Bestwinie w piątek 16 czerwca o 14.00. Natomiast o 13.00 rozpocznie się odprowadzenie zmarłego z domu do kościoła.

Franciszek Maga był znakomitym lekarzem, niosącym pomoc swoim rodakom przez 60 lat, niemal do ostatnich dni swojego życia. Niekwestionowany autorytet, społecznik, zaangażowany dla dobra mieszkańców gminy, jeszcze za życia stał się jej ikoną.

Był inicjatorem budowy miejscowego ośrodka zdrowia, sieci wodociągowej i gazowniczej, apteki, przedszkola i domu strażaka, autorem wspomnień, połączonych z monografią miejscowości. Za swoją działalność zawodową i zaangażowanie społeczne, również udział w życiu miejscowej parafii i trosce o kościół i cmentarz, został uhonorowany m. in. nagrodą im. Wojciecha Korfantego oraz medalem Akcji Katolickiej „Pro consecratione mundi”.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy