Nowy numer 3/2021 Archiwum

Powiedz TAK (na serio!)

W sobotę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego - 3 czerwca - w salwatoriańskim kościele NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie po raz drugi rozpoczyna się Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa "TAK na serio".

Od 3 do 11 czerwca małżonkowie parafii i jej duszpasterze, którzy czuwają nad całorocznym projektem "TAK na serio", zapraszają na wspólną modlitwę i szereg spotkań poświęconych różnym aspektom życia we dwoje.

Do udziału w nich zapraszają szczególnie tych, którzy szukają swojej życiowej drogi: licealistów, studentów, tych, którzy planują w przyszłości związać się z drugą osobą w sakramencie małżeństwa, a także narzeczonych i aktualnych małżonków, niezależnie od długości stażu Spotkania mają być także zachętą dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych (a nie mających żadnych przeszkód), do podjęcia tego kroku.

Jak tłumaczą organizatorzy, nazwa "TAK na serio", odwołuje się do sakramentalnego TAK wyrażonego w przysiędze małżeńskiej. - Do kapłaństwa przygotowujemy się kilka lat. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa czasem wystarczy weekendowe spotkanie. Dlatego zapraszamy do zatrzymania się i pomyślenia o małżeństwie głębiej - mówi ks. Paweł Radziejewski SDS.

Spotkania rozpocznie Msza św. o 19.00 (za wyjątkiem niedziel 4 i 11 czerwca oraz soboty 10 czerwca, kiedy to odbędzie się bielski Marsz dla Życia i Rodziny), sprawowana w wybranej intencji, związanej z powołaniem do małżeństwa: za powołanych do małżeństwa, małżonków, kobiety, mężczyzn, małżeństwa pragnące mieć potomstwo, za bojących się przyjąć sakrament małżeństwa, za rozwiedzionych, małżeństwa w kryzysie i za narzeczonych.

Prelekcję, poświęconą naprotechnologii wygłoszą szczęśliwi rodzice Barbara i Arkadiusz Nyczowie. Wśród gości będą także: Zyta i Jerzy Kołodziejowie, którzy opowiedzą o tym jak dbać o miłość także w późnych latach małżeństwa, Anna Małecka-Puchałka powie o zdrowych relacjach z teściami, Wojciech Wanot wyjaśni jak wychowywać dzieci, by… nie zwariować, o. Ksawery Knotz powie jak budować małżeństwo pełne czułości i intymności.

W ramach tygodnia, w poniedziałek 5 czerwca o 20.00 w Klubie "Arka" przy ul. Krasińskiego 17 będzie można zobaczyć film "Próba ogniowa", a w piątek 9 czerwca szkoła tańca "Cubana" zaprosi na warsztaty "Pierwszy taniec" - o 20.00 w Domu Kultury "Olszówka".

W sobotę 10 czerwca w program wpisuje się Marsz dla Życia i Rodziny (Msza św. o 14,00 w katedrze św. Mikołaja). Natomiast w niedzielę 11 czerwca organizatorzy tygodnia szczególnie serdecznie zapraszają narzeczonych na Mszę św. o 20.15, w czasie której zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.

A oto szczegółowy program:

3 czerwca (sobota) - za powołanych do małżeństwa

Msza św. o godz.19.00

Świadectwo Barbary i Arkadiusza Nyczów "Naprotechnologia w naszym życiu"

4 czerwca (niedziela) - za małżonków

Msza św. o godz.11.00

Festyn parafialny rozwiązanie konkursu plastycznego i fotograficznego  połączony z Dniem Dziecka) - godz. 15.00

5 czerwca (poniedziałek) - za kobiety

Msza św. o godz.19.00

Warsztaty dla ludzi w dojrzałym wieku:  Zyta i Jerzy Kołodziejowie: "Czy miłość ma termin ważności? Jak dbać o nią, aby się nie przeterminowała?".

Obowiązują zapisy: taknaserio.bielsko@gmail.com

Film "Próba ogniowa" w Klubie "Arka" przy ul. Krasińskiego 17 o godz. 20.00

6 czerwca (wtorek) - za mężczyzn

Msza św. o godz.19.00

Warsztaty. Anny Małeckiej-Puchałki: "Nie taka straszna teściowa jak ją malują - jak utrzymać dobre relacje z teściami zachowując zdrowe granice".

Obowiązują zapisy: taknaserio.bielsko@gmail.com

7 czerwca (środa) - za małżeństwa pragnące mieć potomstwo

Msza św. o godz.19.00

Warsztaty Wojciecha Wanota o wychowywaniu dzieci i młodzieży: "Dzieci, źródło radości czy kłopotu - jak wychowywać i nie zwariować"

Obowiązują zapisy: taknaserio.bielsko@gmail.com

8 czerwca (czwartek) - za bojących się przyjąć sakrament małżeństwa

Msza św. o godz.19.00

Spotkanie z o. Ksawerym Knozem: "Być blisko - jak budować małżeństwo pełne czułości i intymności"

9 czerwca (piątek) - za rozwiedzionych

Msza św. o godz.19.00

Warsztaty "Pierwszy taniec" o godz. 20.00 w Domu Kultury "Olszówka"

10 czerwca (sobota) za małżeństwa w kryzysie

Marsz dla Życia i Rodziny: Msza św. o godz.14.00 w katedrze św. Mikołaja i przemarsz do Parku Słowackiego przy BCK

11 czerwca (niedziela) za narzeczonych

Msza św. o godz. 20.15 ze specjalnym błogosławieństwem narzeczonych

Powiedz TAK (na serio!)  

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama