Nowy numer 17/2024 Archiwum

W Skoczowie ruszyła "Musica Sacra"

W inauguracyjnym piątkowym koncercie wystąpiło "Krakowskie Trio Stroikowe", a teksty ks. Malińskiego czytał Maciej Zakościelny. Na kolejne dni także przygotowano sporo atrakcji.

Na pierwszym koncercie ekumenicznego festiwalu, organizowanego dla upamiętnienia wizyty papieża Jana Pawła II w Skoczowie w maju 1995 r. melomani i miłośnicy pięknego słowa zgromadzili się w ewangelickim kościele Trójcy Świętej.

Tutaj, w programie zatytułowanym: "Nieba dotykasz, w niebo wstępujesz", kompozycje Bacha, Farkasa i innych twórców zagrali muzycy "Krakowskiego Tria Stroikowego": Roman Widaszek (klarnet), Marek Mleczko (obój) i Paweł Solecki (fagot), a prozę ks. Mieczysława Malińskiego czytał Maciej Zakościelny. Inauguracyjny koncert w kościele ewangelickim   Inauguracyjny koncert w kościele ewangelickim
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

W następnych koncertach można będzie posłuchać muzyki i poezji w wykonaniu następujących artystów:

W sobotę 20 maja o 19.00 w katolickim kościele św. Piotra i Pawła - w koncercie przyjaciół z Ukrainy  "Na skrzydłach muzyki" zagrają: Oleg Dovhal, Igor Muraviov i Bogdan Kożuszko, którzy na fletni pana, skrzypcach i akordeonie zagrają utwory Bacha, Scarlattiego i Schuberta.

W niedzielę 21 maja o 15.00 na skoczowskim Rynku organizatorzy wraz ze stowarzyszeniem "Persette" zapraszają na wspólne tańce lednickie, w ramach akcji "Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II".

W niedzielę 21 maja o 19.00 w katolickim kościele św. Piotra i Pawła - w koncercie "Cały Twój" wystąpią: soliści: Agnieszka Bielanik-Witomska i Ireneusz Miczka, a zagrają: Jarosław Spałek (trąbka) i Klaudiusz Jania (organy). 

W poniedziałek 22 maja o 10.00 na wzgórzu Kaplicówka - na trąbkach "Barkę" zagrają Czesław i Tomasz Greniowie.

W poniedziałek 22 maja o 10.00 w ewangelickim kościele Trójcy Świętej - w koncercie finałowym "Moje zachwycenie" swoje poezje czytać będzie bp Paweł Anweiler,  zaśpiewają: Joanna Korpiela-Jatkowska, Aneta Witosz, Hubert Miśka, Kamil Zdebel. Wystąpią także: Chór Kameralny Instytutu Muzyki w Cieszynie, chór "Hejnał Mazańcowice", Bytomska Orkiestra Gorczyckiego. W Skoczowie ruszyła "Musica Sacra"  

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy