Nowy numer 25/2018 Archiwum

Śp. ks. Borys Kroczek pasterzował na Trzycatku

W niedzielę 14 maja zmarł śp. ks. Borys Kroczek, emerytowany proboszcz parafii MB Frydeckiej w Jaworzynce-Trzycatku.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę 17 maja czuwaniem modlitewnym o 10.00 w kościele parafialnym na Trzycatku. O 11.00 przewidziany jest początek Mszy Świętej pogrzebowej, koncelebrowanej pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera.

Po Eucharystii trumna z ciałem śp. ks. Borysa Kroczka zostanie przewieziona do Chorzowa-Batorego, gdzie zmarły kapłan zostanie pochowany o 14.30 na cmentarzu parafialnym parafii Wniebowzięcia NMP.

Zmarły duszpasterz był pierwszym proboszczem w parafii na Trzycatku, gdzie duszpasterzował przez 27 lat w miejscu, gdzie schodzą się trzy granice państwowe: Polski, Czech i Słowacji. Na emeryturę odszedł w 2010 r. ze względu na stan zdrowia.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie...

Relacja z pogrzebu oraz galeria zdjęć tutaj.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma