Nowy numer 46/2018 Archiwum

Modlitwa i ogień dla św. Jana Pawła II

W niedzielę 2 kwietnia pod Krzyżem Jubileuszowym na Matysce w Radziechowach zapłonie "Fiaccola di Lolek": ,,Płomień Pamięci” dla św. Jana Pawła II, w rocznicę jego śmierci. Dzień wcześniej płonął na Groniu Jana Pawła II.

Już po raz kolejny grupa modlitewna związana z Golgotą Beskidów na Matysce w Radziechowach (Beskid Żywiecki)  zaprasza na Drogę Krzyżową i na czuwanie w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.

Początek nabożeństwa o 20.15 przy I stacji Golgoty Beskidów. Podczas wędrówki na szczyt Matyski przy kolejnych stacjach czytane będą rozważania Drogi Krzyżowej autorstwa św. abp. Józefa Bilczewskiego, rodaka z Wilamowic.

Na szczycie, pod Krzyżem Jubileuszowym, uczestnicy nabożeństwa odśpiewają o 21.00 Apel Jasnogórski, a następnie rozpocznie się modlitwa różańcowa, którą zakończy o 21.37 - w godzinie śmierci św. Jana Pawła II - rozpalenie symbolicznego ogniska pamięci i odśpiewanie "Barki". "Fiaccola di Lolek" to nawiązanie do pamiętnej pielgrzymki biegaczy z międzynarodowej grupy sportowców, którzy przynieśli po śmierci św. Jana Pawła II ogień z jego grobu w Rzymie na Matyskę.

- Modlitewne czuwanie odbędzie się bez względu na pogodę. Prosimy o stosowny - ciepły ubiór. Matyska to odsłonięta góra w Beskidach - przypominają organizatorzy.

W przeddzień rocznicy śmierci papieża Ogień Pamięci rozpalili także pielgrzymi wędrujący na Groń Jana Pawła II w Beskidzie Małym, po Mszy św. sprawowanej w górskiej kaplicy, w sąsiedztwie papieskiego pomnika.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy