Nowy numer 20/2024 Archiwum

Tak! Pomagamy!

Setki wolontariuszy Caritas dyżurowały w sklepach na terenie diecezji bielsko-żywieckiej, prowadząc zbiórkę darów w ramach akcji: "Tak. Pomagam".

W piątek 24 i sobotę 25 marca w wielu sklepach na terenie naszej diecezji odbyły się zainicjowane przez ogólnopolską i diecezjalną Caritas zbiórki żywności pod hasłem: „Tak, pomagam!”.

 - Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze Caritas z parafialnych Zespołów Charytatywnych oraz Szkolnych Kół Caritas zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. To będzie pomoc dla najuboższych rodzin w radosnym przeżywaniu Świąt Zmartwychwstania Pańskiego - mówi ks. Robert Kasprowski, dyrektor Caritas diecezji bielsko-żywieckiej.

Jak podkreśla, Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

W Czechowicach-Dziedzicach w supermarkecie sieci Lewiatan "Zeta - Dziedzic" przez dwa dni taką zbiórkę prowadzili też wolontariusze SKC z miejscowego Gimnazjum Katolickiego.

- Nasze koło działa dopiero od stycznia i taką zbiórkę prowadzimy po raz pierwszy, więc czasem trochę musimy tłumaczyć, o co tu chodzi, ale spotykamy się z dużą sympatią i życzliwością mieszkańców, którzy zostawiają w naszym koszyku sporo produktów. Ludzie chętnie się dzielą, jeśli tylko mogą - mówią wolontariusze.

- Jako szkoła jesteśmy związani z czechowicką parafią NMP Królowej Polski, na terenie której mamy siedzibę, dlatego też do tej parafii przekazujemy na bieżąco zebrane produkty. Kiedy zakończymy zbiórkę, po dokładnym spisaniu wszystkich rzeczy przygotujemy paczki i w porozumieniu z parafią przekażemy je potrzebującym rodzinom i osobom samotnym z tej wspólnoty - mówi Barbara Placuch, katechetka w Katolickim Gimnazjum i zarazem opiekun Szkolnego Koła Caritas.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy