Nowy numer 38/2021 Archiwum

Mamy z maluchami w Bielsku-Białej i Cieszynie

Dzień skupienia w Bielsku-Białej i trzydniowe rekolekcje w Cieszynie - mamy z najmłodszymi dziećmi mają okazję przeżyć swoje wyjątkowe spotkania wielkopostne.

W środę 22 marca, Wspólnota Przymierza "Miasto na Górze" zaprasza wszystkie mamy, a zwłaszcza mamy najmłodszych dzieci, które na co dzień spędzają czas z nimi w domu, do kaplicy pod kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej (obok dworca autobusowego) na Wielkopostny Dzień Skupienia: "Zobaczyć siebie oczami Boga".
 
Początek spotkania o 9.15 (okazja do Spowiedzi św.), o 10.00 - Msza Święta, o 10.30 - nauczanie.
 
Mamy z "Miasta na Górze" przygotują koc, zabawki dla dzieci i. ..miłą atmosferę - dla wszystkich!
 
Z kolei od czwartku 23 marca do soboty 25 marca w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie będą trwały rekolekcje wielkopostne dla mam - szczególnie (jak w Bielsku-Białej) - dla mam z dziećmi. To już trzecie spotkanie przygotowywane przez cieszyńską Wspólnotę Matek w Modlitwie "Miriam". Tym razem poprowadzi je ks. Przemysław Sawa ze Szkołą Ewangelizacji Cyryl i Metody.
 
W planie rekolekcji:
  • czwartek, 23 marca: 10.00 - Msza św. z nauką dla mam,
  • piątek, 24 marca: 9.00 - Spowiedź św. dla mam, 10.00 - Msza św. z nauką dla mam,
  • sobota, 25 marca: 14.30 Msza św. z nauką dla całych rodzin, po Eucharystii - spotkanie przy kawie i herbacie w sali parafialnej.
- W zakrystii będzie czekać na mamy kącik z przewijakiem, gdzie będzie można spokojnie nakarmić lub przewinąć dziecko, zaś w kościele specjalne miejsce z zabawkami i dywanem dla raczkujących dzieci - zachęca Katarzyna Czakon z grona organizatorek rekolekcji.

To właśnie Katarzyna przywiozła z Krakowa pomysł rekolekcji dla mam małych dzieci. Tam uczestniczyła w podobnych rekolekcjach przygotowanych w duszpasterstwie matek "Macierzanka". Pierwsze dwie serie spotkań w Cieszynie prowadził ówczesny duszpasterz tej grupy, ks. Grzegorz Gruszecki, dziś proboszcz konkatedralnej parafii Narodzenia NMP w Żywcu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama