Nowy numer 20/2024 Archiwum

Chodź z nami do Łagiewnik!

Zapisy na pieszą pielgrzymkę do Jezusa Miłosiernego ruszyły. Potrwają tylko do końca marca.

Chętni do pokonania na piechotę trasy z Bielska-Białej Hałcnowa do Łagiewnik na przełomie kwietnia i maja mogą zgłaszać się w wybranych miejscach oraz przez stronę internetową www.faustyna.bielsko.pl.

Z decyzją trzeba jednak się pospieszyć, gdyż 2 kwietnia, a więc na cztery tygodnie przed rozpoczęciem pielgrzymki, lista uczestników zostanie zamknięta. Wiąże się to z koniecznością wcześniejszego przygotowania transportu bagażu, zorganizowania miejsc postoju i noclegu oraz urządzenia infrastruktury sanitarnej i porządkowej.

Na pielgrzymkę można zapisać się osobiście w następujących miejscach:
- w Bielsku-Białej w księgarni św. Rity (na ul. Piastowskiej w pobliżu dworca PKS oraz w parafii Narodzenia NMP w Lipniku),
- w Żywcu w parafii konkatedralnej (u ks. Jerzego Łukowicza),
- w Cięcinie w parafii św. Katarzyny,
- w Andrychowie w parafii św. Macieja,
- w Oświęcimiu w parafii św. Maksymiliana oraz
- w Cieszynie w parafii św. Jerzego.
W wielu parafiach zapisy pątników przyjmują także księża, którzy organizując grupy parafialne pójdą na pielgrzymkę, jako opiekunowie duchowi pątników.

Chodź z nami do Łagiewnik!   Plakat tegorocznej pielgrzymki. Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Zapisy przyjmowane są także poprzez specjalną bramkę internetową na stronie www. faustyna.bielsko.pl. Tutaj także można pobrać i wydrukować formularz zgłoszeniowy, z którym, po wypełnieniu, można się stawić w jednym z miejsc przyjmowania zapisów. Opłata za udział w pielgrzymce, służąca pokryciu kosztów wyposażenia pielgrzymów w identyfikatory i śpiewniki oraz zorganizowania służącej im infrastruktury sanitarno-transportowej wynosi 50 złotych. Zwolnione są z niej dzieci poniżej 10. roku życia. A doświadczenie ubiegłych lat uczy, że na szlak wyruszają całe rodziny, nawet z maleńkimi dziećmi w wózku. Przy zapisach można też zadeklarować chęć skorzystania z wynajętych autokarów w drodze powrotnej z Łagiewnik.

« 1 2 »

Zapisane na później

Pobieranie listy