Nowy numer 46/2018 Archiwum

DRWaL – reaktywacja!

Rodziny wielodzietne i liczne znów się spotykają razem co miesiąc. Od 5 marca – w bielsko-żywieckiej bazylice Nawiedzenia NMP.

Agata i Artur Markowscy z Wilamowic są rodzicami siódemki dzieci w wieku od 5 do 20 lat. Najstarsza córka wyszła za mąż – rodzina powiększyła się więc o zięcia i wnuka Józia! Wraz z ks. Tomaszem Gorczyńskim, diecezjalnym duszpasterzem rodzin, reaktywowali comiesięczne spotkania Duszpasterstwa Rodzin Wielodzietnych albo Licznych. Pierwsze odbyło się 5 marca w bazylice w Hałcnowie. Kolejne będą miały miejsce w pierwsze niedziele miesiąca. Rozpocznie je Msza św. o 12.15, a następnie w domu parafialnym rodzice będą uczestniczyć w prelekcjach na interesujące ich tematy, zaś dzieci – w zabawie na terenie przy plebanii. Na wszystkich czeka poczęstunek. DRWaL zaprasza wszystkie rodziny z trojgiem i więcej dzieci. – Sami przekonaliśmy się, jak takie spotkania są ważne dla rodziców i dzieci. Widzą, że nie są sami, że takich rodzin jak ich jest wiele. Nikt lepiej nie zrozumie rodziny wielodzietnej jak druga taka rodzina – podkreślają Markowscy. – Spotkania są otwarte dla wszystkich rodzin – niezależnie od ich zaangażowania w życie różnych wspólnot parafialnych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy