Nowy numer 37/2021 Archiwum

Porozmawiajmy o kościele

Kolejna z cyklu „Rozmów poświęconych” w bielskiej katedrze św. Mikołaja już w najbliższy wtorek o 19.00.

Biskup pomocniczy bielsko-żywiecki Piotr Greger i redaktor radia „Anioł Beskidów” ks. Jacek Pędziwiatr będą rozmawiać publicznie co miesiąc, najczęściej w pierwszy wtorek, o godz. 19.00.

- Rozmowy będą poświęcone sprawom prostym - zapewniają rozmówcy. - Podejmiemy takie tematy, które pomogą słuchaczom zrozumień i lepiej przeżyć liturgię, zwłaszcza Mszę św.

Kolejne spotkanie w katedrze św. Mikołaja odbędzie się we wtorek 7 marca o 19.00. Rozmowa będzie poświęcona budynkowi kościoła i wypełniającym go elementom, ich znaczeniu symbolicznemu i praktycznej roli, jaką odgrywają w liturgii na przykład drzwi, ołtarz, ambona czy chrzcielnica. Rozmowy będzie można nie tylko posłuchać, ale także włączyć się w nią z własnymi pytaniami i uwagami.

Inspiracją do podjęcia pomysłu „Rozmów poświęconych” są już od kilku lat rozmowy bp. Piotra Gregera i ks. Jacka Pędziwiatra na antenie radia diecezjalnego „Anioł Beskidów”.

Tym razem ich uczestnicy postanowili wyjść ze studia radiowego i zaprosić do aktywnego udziału w nich szersze grono odbiorców. Jako miejsce spotkania wybrano katedrę - pierwszy kościół w diecezji.

„Rozmowy poświęcone” zostaną nagrane, a następnie będzie je można odsłuchać w programie radiowym i w mediach elektronicznych.
 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama