Nowy numer 29/2021 Archiwum

Biskup będzie rozmawiał

Cykl "Rozmów poświęconych" rusza w bielskiej katedrze św. Mikołaja.

Biskup pomocniczy bielsko-żywiecki Piotr Greger i redaktor Gościa Bielsko-Żywieckiego ks. Jacek Pędziwiatr będą publicznie rozmawiać w bielskiej katedrze św. Mikołaja. Rozmowy odbywać się będą w pierwszy wtorek miesiąca o 19:00.

− Rozmowy będą poświęcone sprawom prostym − zapewniają rozmówcy. − Podejmiemy takie tematy, które pomogą słuchaczom zrozumieć i lepiej przeżyć liturgię, zwłaszcza Mszę św.

Biskup będzie rozmawiał   Pierwsza "Rozmowa poświęcona" już we wtorek 7 lutego. Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Inauguracyjne spotkanie w katedrze św. Mikołaja odbędzie się w najbliższy wtorek 7 lutego o 19:00. Pierwsza rozmowa będzie poświęcona budynkowi kościoła i wypełniającym go elementom, ich znaczeniu symbolicznemu i praktycznej roli, jaką odgrywają w liturgii na przykład drzwi, ołtarz, ambona czy chrzcielnica. Rozmowy będzie można nie tylko posłuchać, ale także włączyć się w nią z własnymi pytaniami i uwagami.

Inspiracją do podjęcia pomysłu „Rozmów poświęconych” są już od kilku lat rozmowy bp. Piotra Gregera i ks. Jacka Pędziwiatra na antenie radia diecezjalnego „Anioł Beskidów”. Tym razem ich uczestnicy postanowili wyjść ze studia radiowego i zaprosić do aktywnego udziału w nich szersze grono odbiorców. Jako miejsce spotkania wybrano katedrę - pierwszy kościół w diecezji. „Rozmowy poświęcone” zostaną nagrane, a następnie będzie je można odsłuchać w programie radiowym i w mediach elektronicznych.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama