Nowy numer 30/2021 Archiwum

Żyć słowem Boga

Liczni członkowie i duszpasterze parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej diecezji bielsko- -żywieckiej zebrali się w Czańcu na spotkaniu opłatkowym.

Gości powitał proboszcz, ks. kan. Wiesław Ostrowski, a ks. dr Marek Studenski, wikariusz generalny, w homilii zachęcał do refleksji nad pytaniem, czy Pan Bóg może cierpieć, gdy cierpi człowiek. – Teologia odpowiada, że tak, ale cierpienie Boga jest inne niż człowieka: Bóg nie płacze i nie użala się nad nami, ale rusza na ratunek. Akcja Katolicka, która opiera swoje działanie na trzech krokach: widzieć, oceniać, działać, naśladuje Pana Boga i widząc, co się dzieje w świecie, stara się działać – mówił ks. Studenski, zaznaczając, że najlepszą formą realizacji założeń Akcji jest połączenie działania ze słowem Boga.

– Chodzi o to, by patrzeć na świat okiem Boga i tak samo go oceniać, a wtedy będziemy również podejmować konkretne działania z mocą Boga – tłumaczył kaznodzieja. Wraz z członkami AK modlili się m.in. diecezjalny asystent ks. prof. Tadeusz Borutka, prezes diecezjalnego zarządu Akcji senator Andrzej Kamiński, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, poseł Jacek Falfus, a także przedstawiciele władz samorządowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama