Nowy numer 38/2023 Archiwum

Bp Roman Pindel prosi o modlitwę

Tym razem wspieramy pamięcią biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka.

Choć jest głową odległego Kościoła diecezjalnego, bp Dajczak jest postacią bliską wielu wiernym na Podbeskidziu. Wielokrotnie gościł tutaj z posługą słowa Bożego. W listopadzie ubiegłego roku prowadził w Szczyrku rekolekcje  dla księży pracujących w diecezji bielsko-żywieckiej.
 
Niedawno przeszedł poważną operację i wciąż przebywa w szpitalu. Bp Roman Pindel prosi więc wiernych o wytrwałą modlitwę w intencji jego powrotu do zdrowia. Oto tekst apelu ordynariusza bielsko-żywieckiego:
 
Umiłowani w Chrystusie Bracia i Siostry,
Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska modli się od pewnego czasu o łaskę zdrowia dla swego Pasterza, Księdza Biskupa Edwarda Dajczaka. Przebył on poważną operację kręgosłupa, a obecnie czeka go następna operacja. Dolegliwości związane z silnym bólem fizycznym Biskup ofiaruje w intencji swojej diecezji, ale także w intencji całego Kościoła. Jestem przekonany, że Bóg przyjmuje tę, jakże potrzebą dziś Kościołowi, ofiarę cierpienia.
Jednocześnie proszę z całego serca wszystkich diecezjan – zwłaszcza księży, osoby konsekrowane, członków wspólnot modlitewnych i duszpasterskich – o włączenie się w modlitwę w intencji Księdza Biskupa Edwarda. Przyzywajmy wstawiennictwa Patronów naszej diecezji i orędownictwa licznych Świętych i Błogosławionych z niej pochodzących.
 
W ciągu minionych lat Ksiądz Biskup przybywał do nas z posługą Słowa, a w listopadzie minionego roku wygłosił rekolekcje z udziałem 180 kapłanów naszej diecezji. W ich refleksjach wyrażanych po rekolekcjach powtarzało się stwierdzenie, że dane im było przeżyć spotkanie z prawdziwym Duszpasterzem i Świadkiem Ewangelii.
Zapewniam o swojej modlitwie w intencji Biskupa Edwarda i jeszcze raz wszystkich o nią serdecznie proszę.
 
Bp Roman Pindel, biskup bielsko-żywiecki.
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy