Rodzice, chodźcie do szkoły

Od 2 lutego Fundacja COR i Chrześcijański Ośrodek Rozwoju, rozpoczynają "Szkołę dla Rodziców"!

- Mam czwórkę dzieciaków i kocham je bardzo, ale bywały w moim życiu chwile, że miałam ochotę uciec z domu lub krzyczeć w chwilach rozpaczy, że „Dłużej nie wytrzymam" - mówi Anna Ochman-Pasternak, współzałożycielka Chrześcijańskiego Ośrodka Rozwoju, jednocześnie zaangażowana w życie Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. - Oczywiście pojawiały się wtedy wyrzuty sumienia, ale i żal w stosunku do dzieci, że nie słuchają, są uparte i... Pewnego dnia moja siostra namówiła mnie żeby pójść z nią na "Szkołę dla Rodziców". Byłam sceptyczna czy to coś pomoże. Dałam się jednak namówić (choć jednym z argumentów na "tak" był fakt, że miałam okazję wyjść z domu i oderwać się na chwilę od obowiązków...

Jak dodaje Anna Ochman-Pasternak: - Spotkania z innymi rodzicami o różnym stażu rodzicielskim i z różnego rodzaju problemami wychowawczymi, pod okiem profesjonalnych prowadzących, stały się dla mnie inspiracją do zmiany mojego nastawienia do macierzyństwa i siebie. Przede wszystkim odnalazłam radość i fascynację w byciu mamą. Moje dzieci stały się dla mnie partnerami, a nie "smarkaczami", komunikacja z nimi to nie "szarpanina", ale sztuka. I tej sztuki uczę się każdego dnia. Choć od warsztatów minęło już kilka lat, wciąż z uśmiechem wspominam tamte spotkania i stosuję doświadczenie zdobyte na co dzień i to nie tylko w relacji z dziećmi ale z najbliższymi i współpracownikami. 

Fundacja COR i Chrześcijański Ośrodek Rozwoju zapraszają na podobne warsztaty już od 2 lutego 2017 roku. Poprowadzą je: mama i syn: Jolanta Wanot - psycholog z 30-letnim stażem oraz Wojciech Wanot - psycholog z kilkuletnim stażem.

"Szkoła dla Rodziców” to cykl spotkań, które będą się odbywały co tydzień w czwartek (8-9 spotkań) w godzinach 18.00-21.00. Obecność jest obowiązkowa na wszystkich spotkaniach.

Celem warsztatów jest: pogłębianie świadomości celów wychowania i wartości, w które chcę wyposażyć dziecko, rozwijanie umiejętności rodzicielskich i poszukiwanie własnych zasobów, wzbogacanie sposobów komunikowania się z dzieckiem, ustalanie granic, norm i zasad, poznawanie i wyrażanie uczuć własnych i dziecka, poszukiwanie niezaspokojonych potrzeb dziecka ukrytych za manifestowanymi emocjami, wdrażanie do samodzielności i współpracy, odróżnianie pochwał i nagród skutecznych od nieskutecznych oraz kar od konsekwencji, uczenie wyzwalania dziecka z ról i etykietek, rozwiązywanie konfliktów i nauka mediacji.

Miejscem spotkań będzie: budynek Liceum Ogólnokształcącego COR w Bielsku-Białej przy ul. Sobieskiego 118. Wszelkie informacje, w tym także dotyczące opłat -  telefonicznie 608 050 953 lub mailowo: cor.fundacja@gmail.com

 

« 1 »