Nowy numer 28/2018 Archiwum

Maraton Biblijny 2017

Już po raz ósmy przedstawiciele różnych Kościołów wspólnie staną do czytania Pisma Świętego.

Ekumeniczne czytanie Pisma Świętego odbędzie się w piątek 13 stycznia 2017 r. w Książnicy Beskidzkiej, w Bielsku-Białej (ul. Słowackiego 17a). Maraton Biblijny wystartuje o godz. 10.00. Wśród lektorów znajdą się biskupi: Roman Pindel (katolicka Diecezja Bielsko-Żywiecka) oraz Adrian Korczago (ewangelicko-augsburka Diecezja Cieszyńska). W gronie czytających spodziewani są ponadto przedstawiciele Kościołów: ormiańskiego, prawosławnego, Zielonoświątkowców i Adwentystów Dnia Siódmego.

Przy otwartej księdze Słowa Bożego stanie łącznie 25 lektorów - duchownych i świeckich, reprezentujących samorząd, różne zawody, stowarzyszenia społeczne oraz lokalne instytucje.
Uczestnicy Maratonu Biblijnego będą czytać pierwsze rozdziały Księgi Dziejów Apostolskich, opisujące początki Kościoła w Jerozolimie. Dla odwiedzających w tym czasie Książnicę przygotowano wystawę „Biblia krok po kroku”, autorstwa fundacji „List” z Krakowa. Wstęp na maraton oraz wystawę biblijną jest otwarty.

Ekumeniczny Maraton Biblijny już po raz ósmy organizują wspólnie radio diecezji bielsko-żywieckiej „Anioł Beskidów” i Książnica Beskidzka. Do tej pory wspólne czytanie odbywało się w ramach Tygodnia Powszechnej Modlitwy i Jedność Chrześcijan. Tym razem - ze względu na wczesny termin szkolnych ferii zimowych oraz liczny udział uczniów pobliskich szkół w Maratonie - termin wspólnego czytania ustalono nieco wcześniej.

 

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma