Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ks. Paweł Pasierbek SJ z Bestwiny na Watykanie

Nasz krajan z diecezji bielsko-żywieckiej - z bestwińskiej parafii - został 9 stycznia br. mianowany nowym kierownikiem sekcji polskiej Radia Watykańskiego.

Ks. Pasierbek urodził się w Bestwinie w 1965 r. Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił w 1984 r. w Starej Wsi,  a święcenia kapłańskie z rąk kard. Franciszka Macharskiego otrzymał w 1995 r. w Krakowie. Studiował filozofię w Krakowie (1986-1989) oraz teologię ogólną w Warszawie (1991-1994).   Ks. Paweł Pasierbek SJ
jezuici.pl

Jego pierwszy kontakt z Radiem Watykańskim miał miejsce już w latach 1989-1991, kiedy w ramach 2-letniej zakonnej praktyki pracował w Sekcji Polskiej RW jako dziennikarz. Po ukończeniu studiów teologicznych pracował też w redakcji polskiego wydania "L'Osservatore Romano'' (1994-1995).

Od 1995 r. rozpoczął studia specjalistyczne z teologii na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, po których pracował - m.in. jako duszpasterz akademicki i proboszcz - w Opolu.

W obecnych obowiązkach kierownika Polskiej Sekcji RW ks. Pasierbek zastąpi sprawującego tę funkcję przez ostatnich 5 lat ks. Leszka Gęsiaka, również jezuitę.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma