Nowy numer 29/2021 Archiwum

Pomódl się o pokój

Biskup Roman Pindel apeluje: Nasza ojczyzna bardzo potrzebuje modlitwy!

W związku z obchodzonym 1 stycznia - już po raz 50. - dniem modlitwy o pokój biskup bielsko-żywiecki zwraca się do wiernych z prośbą o modlitwę o pokój na świecie i w ojczyźnie.

Biskup Roman Pindel proponuje, by modlitwą o pokój zakończyć każdą Mszę św. we wszystkich parafiach Podbeskidzia w niedzielę 1 stycznia. Można ją odmówić także indywidualnie, w rodzinach czy wspólnotach i grupach parafialnych. Apel biskupa bielsko-żywieckiego brzmi:

Drodzy Bracia i Siostry,

Papież Franciszek w swym orędziu z okazji przeżywanego w dniu 1 stycznia, już po raz pięćdziesiąty, Światowego Dnia Pokoju wzywa wszystkich ludzi dobrej woli do rozwijania „polityki pokoju”, w której „miłość i wyrzeczenie się przemocy inspirują sposób, w jaki traktujemy siebie nawzajem w relacjach międzyosobowych, społecznych i międzynarodowych”. Ojciec Święty zapewnia nas o modlitwie w tej intencji.

Dlatego zwracam się do Was z gorącą prośbą o włączenie się w tę modlitwę dziś i w nadchodzących dniach. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się świat. Modlitwy takiej bardzo potrzebuje także nasza Ojczyzna.

Prosząc dobrego Boga, by obdarzył nas pokojem i jednością, dziękuję tym, którzy dołączą do wspólnoty modlitwy w tej sprawie i wszystkim z serca błogosławię.

Bp Roman Pindel proponuje następującą modlitwę o pokój:

Jezu, Ty jesteś zapowiadanym przez proroków Księciem Pokoju. Stojąc u progu nowego roku, polecamy Ci wszystkie rodziny – udziel im daru prawdziwej miłości i pojednania. Spojrzyj z miłością na naszą Ojczyznę, uwolnij ją od podziałów i waśni, obdarz trwałym pokojem i jednością. Dotknij serc wszystkich ludzi, usuń z nich to, co rodzi lęk i nie pozwala zagościć w nich Twojemu pokojowi. Tylko Ty, Jezu, możesz tego dokonać. Który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Święta Boża Rodzicielko, Królowo Pokoju – módl się za nami.

Pod twoją obronę...

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama