Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wielki pomost dobra

Dzięki wielkiej rzeszy darczyńców z Andrychowa i okolic udało się pomóc 32 rodzinom, zakwalifikowanym do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki spośród 50 odwiedzonych przez wolontariuszy.

To dla nas dzień wielkiej radości, bo możemy łączyć ludzi ze sobą – darczyńców i tych, którzy pomocy potrzebują – mówiła Justyna Nizo, liderka andrychowskiego sztabu Szlachetnej Paczki, podczas finału tegorocznej akcji. Mądra pomoc – to sedno akcji. To nie tylko wsparcie materialne – choć jest ono bardzo ważne. Ta pomoc ma być impulsem, ma dać rodzinie sygnał, że jest dla kogoś ważna, że może się zmienić, że ma zasoby, które jej na to pozwolą. Wśród wolontariuszy po raz pierwszy była Monika Kusza. – Bardzo się ucieszyłam, kiedy Justyna zaprosiła mnie do grupy wolontariuszy – mówi. – Miałam dla „mojej rodziny” ciężki prezent – dwie tony opału.

Dostępne jest 35% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma