Nowy numer 2/2021 Archiwum

"Gość" u "Ciekawskich Świetliczaków" w Straconce

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 26 w Bielsku-Białej bardzo chciały poznać dziennikarza naszej redakcji. Dzisiaj się spotkaliśmy!

"Ciekawskie Świetliczaki", czyli dzieci na co dzień korzystające z zajęć w szkolnej świetlicy w Straconce co miesiąc uczestniczą w "Spotkaniach z ciekawym człowiekiem", które przygotowują dla nich panie nauczycielki: Paulina Markowska, Anita Tekieli, Barbara Wszołek i Karolina Wyporek.

W listopadzie ich gościem był Bartłomiej Mynarski - leśniczy, który opowiedział dzieciom o swojej pasjonującej pracy w świecie przyrody! Niełatwe zadanie stanęło więc przed kolejnym gościem miesiąca, a był nim... "Gość Bielsko-Żywiecki"!

Większość dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 26 uczęszcza na Roraty, które w tym roku w diecezji bielsko-żywieckiej poświęcone są odkrywaniu skarbów diecezji - przed jubileuszem 25-lecia diecezji. Podczas jednego ze spotkań dzieci poznawały media diecezjalne. A że ciekawość pracy dziennikarskiej nie wyczerpała się w czasie roratniego spotkania, postanowiły zaprosić przedstawiciela jednej z diecezjalnych redakcji do swojej szkoły. Padło na "Gościa" i... podpisaną pod tymi słowami dziennikarkę :)

Dzieci klas drugich, trzecich i czwartych z ogromnym zainteresowaniem słuchały o pracy dziennikarza i zadawały mnóstwo pytań - między innymi o to czy to trudna praca, jak się rozmawia z dziećmi w czasie wywiadów, w które miejsca jeżdżą dziennikarze diecezjalnej edycji "Gościa", które wywiady były najciekawsze, czy do pracy zabieramy mikrofony i kamery, gdzie mieści się siedziba redakcji, a nawet o to czy... w pracy rozmawialiśmy z przestępcami!

Dzieci miały okazję sprawdzić jak to jest być dziennikarzem przeprowadzającym wywiad - dobrały się w pary i na zmianę pełniły role dziennikarza i jego rozmówcy. Pochwaliły się także swoją własnoręcznie przygotowaną gazetką noszą tytuł - a jakże! - "Ciekawskie Świetliczaki". Obiecaliśmy sobie, że ja napiszę o spotkaniu w internetowym wydaniu "Gościa", a oni zrelacjonują je w kolejnym numerze "Świetliczaków"!

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama