Nowy numer 48/2022 Archiwum

Katecheci wokół św. Maksymiliana

Tegoroczne jesienne dni skupienia dla katechetów poświęcone były głównemu patronowi naszej diecezji - św. Maksymilianowi - w 75. rocznicę jego męczeńskiej śmierci.

Katecheci naszej diecezji w Żywcu zakończyli cykl jesiennych dni skupienia, które odbyły się też w Pogórzu i Bielsku-Białej. W programie, obok Eucharystii z homilią poświęconą powołaniu katechety, była też konferencja, którą wygłosił ks. red. Jacek M. Pędziwiatr.

W związku z przypadającą w tym roku 75. rocznicą męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana, głównego patrona diecezji, tematem konferencji była postać tego świętego.

- Nie chcemy się skupiać na biograficznych informacjach, które dobrze znamy i łatwo je też znaleźć w odpowiednich źródłach. Skupimy się raczej na tym, by poszukać odpowiedzi na pytanie, kim dla każdego z nas jest św. Maksymilian. Bo dzięki nawiązaniu takiej osobistej relacji ze świętym będziemy mogli lepiej pokazać go uczniom i pomóc im także nawiązać żywą więź z męczennikiem, który w imię miłości bliźniego nie zawahał się iść dobrowolnie na śmierć głodową - tłumaczył prelegent.

Po wykładzie ks. dr Marek Studenski, dyrektor wydziału katechetycznego i ks. Tomasz Chrzan, wizytator katechizacji, przekazali katechetom komunikaty na temat bieżących inicjatyw katechetycznych, w tym konkursów biblijnych, a także szczegółowe informacje dotyczące planowanej na przełomie czerwca i lipca pielgrzymki katechetów do Ziemi Świętej.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy