Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Męski znak czasu

Z zapalonymi lampionami w rękach przyszli z kapłanem przed ołtarz. Tak w czechowickiej parafii św. Barbary Wspólnota Mężczyzn zapraszała innych panów do roratniej modlitwy o to, aby czas adwentowego czuwania otworzył serca ludzi na obecność Boga.

Przyszli jeszcze po ciemku. We wczesny sobotni poranek, kiedy zaczynają się Roraty, oni zdążyli już odśpiewać poranne Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Potem ruszyli przed ołtarz z lampionami w rękach. I czytali słowa Pisma Świętego, i stojąc przed ołtarzem słuchali Ewangelii. – To dla mężczyzny spore wyzwanie, stanąć tak z lampionem, co zazwyczaj robią najmłodsze dzieci – przyznaje proboszcz ks. kan. Ludwik Duży, duszpasterz wspólnoty. I zaraz dodaje, że dla tych mężczyzn takie świadectwo wiary to żaden problem. A kiedy tuż po Mszy Świętej zaczęło się ich spotkanie w salce, panowie zgodnie zaśpiewali, że „nie ma takiego problemu, którego by Bóg rozwiązać nie mógł”...

Dostępne jest 8% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma