Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Podróż trwa!

Niektórzy rano, inni wieczorem. Niemal we wszystkich parafiach Podbeskidzia najmłodsi, ale i ich rodzeństwo, rodzice i starsi parafianie, nie zważając na trudy podróży, codziennie podążają niezwykłym szlakiem skarbów!

Odkrywcy skarbów – to temat tegorocznych Rorat na Podbeskidziu, przygotowujący najmłodszych diecezjan do marcowego jubileuszu 25. rocznicy ustanowienia diecezji bielsko-żywieckiej. Ale nie tylko najmłodsi wyruszyli na poszukiwanie skarbów! Bo roraty to także doskonała lekcja historii dla starszych diecezjan. – Wyprawa stała się tak fascynująca, że dzieci wyciągają codziennie do kościoła nie tylko nas, ale i sąsiadów – śmieją się rodzice z bielskiej parafii św. Józefa na Złotych Łanach. Wędrówkę rozpoczęli w pierw- szy poniedziałek Adwentu. Zaopatrzeni w mapę diecezji słuchali głosu biskupa seniora Tadeusza Rakoczego, który opowiadał o decyzji papieża Jana Pawła II z 25 marca 1992 r. W kolejne dni poznawali patronów diecezji: św. Maksymiliana, św. Jana Kantego i św. Jana Sarkandra.

Dostępne jest 34% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma