Nowy numer 47/2020 Archiwum

Modlitwa za życie u progu Adwentu

Do odprawienia nabożeństw za dzieci nienarodzone zachęca Duszpasterstwo Rodzin.

Specjalne nabożeństwa w tej intencji odbędą się w ostatnią sobotę listopada w formie adoracji lub nabożeństwa różańcowego albo podczas nieszporów pierwszej niedzieli Adwentu. Wydziały: Duszpasterstwa Rodzin oraz Duszpasterstwa Ogólnego przygotowały odpowiednie teksty rozważań i modlitw, które już rozesłano do parafii.
− Przeżywamy obecnie w naszej Ojczyźnie czas zamieszania wokół idei obrony życia. Podjęto kilka inicjatyw, społecznych propozycji ustawodawczych oraz działań rządowych zmierzających do polepszenia ochrony życia. Mamy też działania mające na celu osłabienie tej ochrony − wyjaśnia źródła inicjatywy modlitewnej dyrektor Duszpasterstwa Rodzin ks. Tomasz Gorczyński.

Pomysł nie jest nowy. Już sześć lat temu papież Benedykt XVI polecił, by na rozpoczęcie adwentu w Kościołach lokalnych na całym świecie podjęto czuwania modlitewnego w intencji poczętego życia.
− Okres, w którym przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia, jest najbardziej odpowiednim czasem, aby odwołać się do Bożej Opieki w intencji każdej ludzkiej istoty powołanej do istnienia oraz aby dziękować Bogu za dar życia, który otrzymaliśmy od naszych rodziców − przypomniał wówczas Ojciec Święty.

W wielu parafiach diecezji bielsko-żywieckiej już od pewnego czasu trwają przygotowania do wspólnej modlitwy w intencji dziecka poczętego. Swój udział w realizacji tej inicjatywy zgłaszają nie tylko duszpasterze ale także wierni z grup modlitewnych, działających w parafiach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama