W kościele św. Maksymiliana w Bielsku-Białej Aleksandrowicach bp Piotr Greger poświęcił odnowioną kaplicę Bożego Miłosierdzia. To dzieło parafii na zakończenie Roku Miłosierdzia.
Podczas Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem bp. Piotra Gregra kapłani i wierni podziękowali za łaski otrzymane w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Na zakończenie liturgii kapłani i wierni przeszli w procesji do kaplicy Bożego Miłosierdzia, gdzie bp Greger dokonał poświecenia gruntownie odnowionego wnętrza i poprowadził modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia.
Jak przyznawał proboszcz ks. prał. Stanisław Wawrzyńczyk, podczas tej liturgii sięgał pamięcią znacznie dalej w przeszłość.
- Pamiętam, że jeszcze jako kleryk seminarium usłyszałem o tym, że bp Herbert Bednorz uzyskał pozwolenie na budowę czterech kościołów w ówczesnej diecezji katowickiej. Wśród nich, obok kościołów w Jastrzębiu, Tychach i Katowicach był kościół św. Maksymiliana w Bielsku-Białej. Wówczas był planowany jako kościół bł. Jana Sarkandra i było to jeszcze przed kanonizacją św. Maksymiliana. Dlatego też pierwsze miejsce kultu w tym miejscu, pierwsza kaplica, nosiła wezwanie św. Jana Sarkandra. Teraz ta kaplica została poddana gruntownemu odnowieniu - mówił ks. prał. Wawrzyńczyk.
Aleksandrowicka kaplica Bożego Miłosierdzia
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
Podczas Mszy Świętej polecano Bożej Opatrzności wszystkich darczyńców i sprzymierzeńców wspomagających dzieło odnowienia kaplicy.
- Przeżywamy ostatnie dni, ostatnie godziny nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Dziękujemy Panu Bogu za cały ten czas, w którym Miłosierdzie Boże zrodziło w życiu wielu ludzi fantastyczne owoce nawrócenia. Uwielbiamy Boga za to wszystko, co się dokonało w głębi ludzkich serc, a co jest rezultatem i skutkiem współpracy człowieka z łaską Bożą. Dziękujemy za jeszcze większą umiejętność miłosiernego spojrzenia na drugiego człowieka, bardziej ostro dostrzegając jego potrzeby i niosąc pomoc - mówił w homilii bp Greger.
- Cieszę się bardzo z odnowionej kaplicy, poświęconej tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Ona jest formą wdzięczności za czas peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego. Jest to także forma wdzięczności za kończący się czas Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Chcę podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą, ofiarą, cierpieniem, talentami, pracą wspomagali dzieło odnowienia tej kaplicy - dodawał bp Greger, zwracając się do duszpasterzy i wiernych aleksandrowickiej parafii.