Nowy numer 3/2021 Archiwum

Życie zawsze święte

Od modlitwy pod przewodnictwem bp. Romana Pindla rozpoczął się kolejny cykl spotkań formacyjnych dla środowiska medycznego naszej diecezji.

Podczas Eucharystii bp Pindel zachęcał do wdzięczności Bogu za powołanie do zawodów medycznych. – Dziękujmy Bogu za dar, jakim jest nasze życie, nasze powołanie i nasza służba. Dziękujmy za przykład odpowiedzi człowieka na życiowe powołanie, jaki daje św. Łukasz, wasz patron – mówił bp Pindel, przypominając, że ewangelista towarzyszył uwięzionemu św. Pawłowi do końca, gdy inni go opuścili. Po Mszy Świętej ks. dr hab. Antoni Bartoszek, dziekan Wydziału Teologicznego UŚ i kapelan ośrodka dla osób niepełnosprawnych, mówił w wykładzie „Między świętością a jakością życia” o napięciu, jakie obecnie daje się zauważyć między tymi wartościami.

– Życie zawsze jest darem Boga, bez względu na to, na jakim etapie i w jakiej kondycji jest człowiek. Darem jest życie chorego noworodka, osoby z demencją starczą czy w stanie wegetatywnym. Każdy, niezależnie od tego, czy wierzy w Boga, czy nie, doświadcza, że życie zostało mu dane, a jego istnienie zaczęło się jeszcze zanim pojawiła się jego świadomość. Nie jakość naszego życia sprawia, że jest ono święte, ale sam fakt jego zaistnienia. Wszyscy dbamy o poprawę jakości życia i nie ma w tym nic złego, o ile szanujemy jego świętość – tłumaczył prelegent.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama