Nowy numer 28/2018 Archiwum

Życie zawsze święte

Od modlitwy pod przewodnictwem bp. Romana Pindla rozpoczął się kolejny cykl spotkań formacyjnych dla środowiska medycznego naszej diecezji.

Podczas Eucharystii bp Pindel zachęcał do wdzięczności Bogu za powołanie do zawodów medycznych. – Dziękujmy Bogu za dar, jakim jest nasze życie, nasze powołanie i nasza służba. Dziękujmy za przykład odpowiedzi człowieka na życiowe powołanie, jaki daje św. Łukasz, wasz patron – mówił bp Pindel, przypominając, że ewangelista towarzyszył uwięzionemu św. Pawłowi do końca, gdy inni go opuścili. Po Mszy Świętej ks. dr hab. Antoni Bartoszek, dziekan Wydziału Teologicznego UŚ i kapelan ośrodka dla osób niepełnosprawnych, mówił w wykładzie „Między świętością a jakością życia” o napięciu, jakie obecnie daje się zauważyć między tymi wartościami.

– Życie zawsze jest darem Boga, bez względu na to, na jakim etapie i w jakiej kondycji jest człowiek. Darem jest życie chorego noworodka, osoby z demencją starczą czy w stanie wegetatywnym. Każdy, niezależnie od tego, czy wierzy w Boga, czy nie, doświadcza, że życie zostało mu dane, a jego istnienie zaczęło się jeszcze zanim pojawiła się jego świadomość. Nie jakość naszego życia sprawia, że jest ono święte, ale sam fakt jego zaistnienia. Wszyscy dbamy o poprawę jakości życia i nie ma w tym nic złego, o ile szanujemy jego świętość – tłumaczył prelegent.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma