GN 28/2018 Archiwum

48 serc do adopcji

– Ktoś powie, że to kropla w oceanie potrzeb, ale właśnie takie krople tworzą ocean – mówi pochodzący z Indii ks. Don Bosco, który zachęcał mieszkańców Oświęcimia do adopcji serca 48 dziewcząt z jego ojczyzny.

Ks. Don Bosco kilka lat temu przyjechał z Indii do belgijskiego Leuven, by przygotować pracę doktorską. Od lat bardzo chciał także uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży – w Australii było za drogo, do Brazylii za daleko. W Belgii poznał polską rodzinę pochodzącą z Oświęcimia. Dzięki niej w lipcu podczas ŚDM trafił do parafii św. Maksymiliana. Teraz tu wrócił – odwiedził oświęcimskie szkoły, opowiadając im o trudnej sytuacji chrześcijan w Indiach i zachęcając do adopcji serca 48 dziewcząt z najuboższych rodzin. Większość z nich wywodzi się z najniższej kasty nietykalnych. W społeczeństwie hinduskim nie mają żadnych szans na rozwój, edukację i pracę. Co więcej – zagrożone jest ich życie, bo chrześcijaństwo burzy utrwalony system społeczny. – To początkowa faza naszej akcji.

Dostępne jest 44% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma