Nowy numer 28/2018 Archiwum

Hałasują? To dobrze!

W każdą niedzielę tuż przed Mszą św. o 11.15 na pustej przestrzeni wąskiego prezbiterium w żywieckiej konkatedrze Narodzenia NMP pojawiają się… dywany.

Choć nie są to bajkowe latające dywany, przyciągają prawdziwe tłumy dzieci! Zastanawialiśmy się, jak przyciągnąć dzieci przed ołtarz. Wnętrze naszej konkatedry jest tak zbudowane, że do ołtarza prowadzi węższa od całej nawy przestrzeń. Rzadko kto zajmuje tam miejsce – opowiadają Irena Hubczak i Elżbieta Barzyczak ze wspólnoty rodzin Domowego Kościoła w Żywcu. – Zakupiliśmy więc dwa dywany. Szybko okazało się, że to za mało. Pojawiły się kolejne dwa. To też mało! Ksiądz proboszcz Grzegorz Gruszecki podarował więc jeszcze jeden. Już widzimy, że to wciąż za mało, ale bardzo cieszymy się efektem! A efekt jest taki, że pustą przestrzeń wypełniają stłoczone na dywanach dzieci. Czują się swobodnie, ale nie ma dokazywania – wokół dywanów są ich rodzice. – Zauważyliśmy, że bardzo często rodziny z małymi dziećmi stały przed katedrą. Czasem dzieci się nudziły, nie potrafiły wytrzymać całej Mszy. Przeszliśmy więc wokół katedry i zaprosiliśmy rodziców z wózkami do środka.

Dostępne jest 37% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma