Nowy numer 28/2018 Archiwum

Najlepsza kompania na Turbaczu

Kanapę z Krakowa wspomina wciąż wielu uczestników lipcowych Światowych Dni Młodzieży. A kto pamięta wyzwanie z ŚDM w Rzymie w 2000 roku?

Oni – 73 śmiałków w mundurach! – Trzy miesiące temu w podkrakowskich Brzegach usłyszeliśmy od papieża Franciszka, że mamy wstać z naszych kanap, które paraliżują nas ułudą szczęścia przez poczucie komfortu. Co to oznacza dla każdego z nas? Na to pytanie szukaliśmy odpowiedzi podczas weekendowej X Eskapady Harcerstwa Starszego – opowiada Sławomir Żołnierczyk z beskidzkiego hufca Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. – Coroczna górska Eskapada jest okazją do spotkania starych znajomych, wspólnej wędrówki i przemyśleń na ważne tematy. W tym roku myślą przewodnią było właśnie wstawanie z kanapy. Jak co roku przypomnieliśmy sobie także, jakie zadanie postawił przed młodymi papież Jan Paweł II podczas ŚDM w Rzymie. Harcerką, harcerzem można być nie tylko w podstawówce. Dowodem tego – Harcerstwo Starsze, które skupia młodych dorosłych, zarówno tych należących wcześniej do ZHR, jak i tych, którzy nie mieli z nim styczności.

Dostępne jest 39% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma