Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Życie wobec śmierci

Juliusz Wątroba, poeta i satyryk z Rudzicy, nie przestaje zadziwiać i zachwycać. Na stole przed sobą kładzie stosik książek, jakie wydał w ciągu ostatniego roku. A każda jest inna...

Najpierw „W Świerkowym gaju” zaprasza swoimi wierszami na spotkanie ze znakomitą grafiką Józefa Świerka, artysty, którego chciał ocalić przed zapomnieniem. – Jestem dumny, że udało się zebrać jego rozproszone dzieła w ten album, który pokazuje niesamowitą wyobraźnię i talent artysty zupełnie wyjątkowego – przyznaje poeta. Obok leżą „Tajemnice”, czyli wydany za namową i z przedmową ks. Józefa Oleszki tomik wspaniałych wierszy religijnych o cierpieniu, krzyżu i nadziei, i tej cząstce nieba, która na ziemi pozwala dostrzec ślady Boga. Pisana gwarą „Wczora była niedzieliczka” to kolejna książka, która przynosi nie tylko poezje Wątroby, ale także odkrywa innego twórcę. To ludowy rzeźbiarz z Rudzicy, Józef Brychcy.

Dostępne jest 23% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma