Nowy numer 39/2023 Archiwum

Tu zjesz smacznie, tanio i pomożesz innym!

W budynku Jubileuszowego Centrum Caritas w Bielsku-Białej Lipniku przy ul. Polnej rusza niezwyczajna kuchnia!

Od 7 listopada w budynku Jubileuszowego Centrum Caritas w Bielsku-Białej Lipniku przy ul. Polnej 13 rusza niezwyczajna kuchnia! Firmy, korporacje, a także każdy chętny, będą mogli zamówić, kupić i zjeść w pracy lub na miejscu pyszny, dwudaniowy obiad za 10 zł.

Uroczyste, oficjalne otwarcie stołówki – w niedzielę 13 listopada po Mszy św. w kościele Narodzenia NMP w bielskim Lipniku o godz. 11.00. Będzie można zjeść dwudaniowy obiad za dowolną ofiarę.

Autorami pomysłu są ks. Adam Bieniek, szef Jubileuszowego Centrum Caritas w Lipniku i Rafał Chrzan, manager projektu, wspierani przez ks. Roberta Kasprowskiego dyrektora diecezjalnej Caritas. Z ośrodka rekolekcyjnego – w tym jego kuchni, mieszczących się w centrum – niemal w każdy weekend korzystają grupy rekolekcyjne dzieci, młodzieży i dorosłych. Teraz miejsce to będzie wykorzystane także na co dzień.

– Pod patronatem Fundacji Caritas, od poniedziałku do piątku, od godziny 12.00 do 17.00 będzie tu działała stołówka i catering – jedzenie będziemy dostarczać firmom, korporacjom i osobom indywidualnym, którzy się do nas zgłoszą – wyjaśnia Rafał Chrzan. – Obiad będzie można także zjeść na miejscu lub zabrać do domu.

Zupę i jedno z dwóch dań do wybru, a także pierogi, będzie oferować nowa stołówka w Bielsku-Białej   Zupę i jedno z dwóch dań do wybru, a także pierogi, będzie oferować nowa stołówka w Bielsku-Białej
Urszula Rogólska /Foto Gość

Na dobry początek panie kucharki będą przygotowywać codziennie jeden zestaw: zupę i dwa drugie dania do wyboru. W zależności od zainteresowania pomysłem, z czasem menu będzie poszerzane. Poza dwudaniowym obiadem, codziennie będzie można kupić też słynne wśród uczestników rekolekcji w Lipniku – pyszne, różnorakie pierogi na miejscu i na wynos. Dla osób, które będą chciały korzystać ze stołówki regularnie, organizatorzy przewidują karnety ze zniżką.

– Chcemy trafić przede wszystkim do osób starszych, dla których wydatek 10 zł nie jest zbyt wysoki, a zagwarantuje im codziennie zdrowy posiłek – dodaje ks. Kasprowski.

Sala. w której znajduje się stołówka, będzie także udostępnianie na chrzciny, przyjęcia komunijne, stypy, urodziny, imieniny i inne uroczystości rodzinne.

Całkowity dochód z prowadzenia stołówki i cateringu będzie przeznaczony na wsparcie codziennej działalności diecezjalnej Caritas dla wszystkich potrzebujących.

W sprawie zamawiania posiłków – dla firm bądź też indywidualnie – a także wynajmu sali na uroczystości rodzinne, można się kontaktować z Rafałem Chrzanem – telefon: 795 421 385.

W Jubileuszowym Centrum Caritas rusza codzienna stołówka   W Jubileuszowym Centrum Caritas rusza codzienna stołówka
Urszula Rogólska /Foto Gość

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast