Nowy numer 08/2024 Archiwum

Róże i światła w Inwałdzie

Jak zachęcić dzieci do modlitwy różańcowej? W Inwałdzie sprawdza się pomysł, którego początek sięga lat 80. poprzedniego wieku.

- Pomysł nie był skomplikowany w realizacji, a przyciąga na Różaniec do naszego sanktuarium Matki Bożej Inwałdzkiej tłumy dzieci! - mówi ks. Dawid Surmiak, wikary w parafii Narodzenia NMP w Inwałdzie.

W październiku nad ołtarzem w kościele parafialnym umieszczono okazały różaniec - każde "Zdrowaś Matyjo" i "Ojcze nasz", to zapalająca się na nim kolejna lampka.

- Dzieciom to się bardzo podoba. Modlą się, a jednocześnie "coś się dzieje" - dodaje ks. Surmiak. - Ten różaniec pojawił się w kościele w latach 80. XX wieku. Pomaga modlić się także dorosłym. Kiedy zdarzyło się, że w październiku nie było go w ołtarzu, od razu przychodzili pytać dlaczego.

Drugą zachętą do modlitwy jest akcja: "Róże dla Pani Inwałdzkiej". Codziennie dzieci wrzucają papierowe róże do kosza oznaczonego symbolem swojej klasy ze szkoły podstawowej. Koszy jest tyle, ile klas. Na te, które najliczniej przyjdą na nabożeństwo, czekają nagrody.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy