Nowy numer 48/2023 Archiwum

ŚDM owocują

Powstała diecezjalna rada duszpasterska młodych.

Rada liczy 35 osób. W jej skład wchodzą przedstawiciele każdego z 23 dekanatów diecezji oraz reprezentanci wspólnot młodzieżowych.

Pierwsze spotkanie rady młodzieżowej odbyło się w przedostatnia sobotę października w siedzibie Kurii Diecezjalnej. Zainaugurowała je wspólna modlitwa.
− To dla nas pierwsza wartość − tłumaczy ks. Piotr Hoffmann, koordynator Światowych Dni Młodzieży w diecezji, dziś organizujący radę. − Najważniejsze jest to, że możemy się spotkać na wspólnej modlitwie razem z pasterzem diecezji bp. Romanem Pindlem.

Modlitwa, która zainaugurowała działanie rady młodzieżowej była początkiem spotkania. Służyło ono omówieniu działań duszpasterskich skierowanych do młodych w diecezji bielsko-żywieckiej.
− Będziemy się spotykać regularnie, co drugi miesiąc − mówi ks. Hoffmann. − To będzie okazja do dzielenia się doświadczeniem wiary a także koordynacji i podejmowania wspólnych działań, nie tylko takich, jak dotychczas, a więc Korowodu Świętych czy obchodów Światowego Dnia Młodzieży w Niedzielę Palmową.

Diecezjalne duszpasterstwo młodzieży obiecuje sobie po działaniu rady jeszcze więcej.
− To są młodzi ludzie, którzy mają bezpośredni kontakt z rówieśnikami − wyjaśnia ks. Hoffmann. − Mają więc możliwość nie tylko przekazywania informacji, ale także oddziaływania świadectwem własnego życia.

Do udziału w radzie zaproszono przedstawicieli 23 dekanatów, tworzących diecezję. To pokłosie organizacji przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które również przygotowywano w oparciu o sieć dekanatów. Ponadto w młodzieżowej radzie duszpasterskiej zasiądą także przedstawiciele ruchu Światło Życie, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz wspólnot ewangelizacyjnych i charyzmatycznych, działających w diecezji. Kolejne spotkanie rady zaplanowano 10 grudnia. Do tego czasu członkowie rady mają zebrać pomysły na zaangażowanie młodzieży między innymi w przyszłoroczne obchody ćwierćwiecza istnienia diecezji bielsko-żywieckiej.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy