GN 28/2018 Archiwum

Bp Grzegorz Ryś w bazylice

We wtorek 25 października o 19.00 w Hałcnowie gościem cyklu "Katechezy w bazylice" będzie bp Grzegorz Ryś z Krakowa.

W najbliższy wtorek, 25 października, ks. Piotr Konieczny zaprasza wiernych naszej diecezji na kolejną "Katechezę w bazylice". Jak przypomina proboszcz hałcnowskiej bazyliki Nawiedzenia NMP, druga z cyklu zainaugurowanych we wrześniu przez bp. Romana Pindla katechez, nosi tytuł: "Nauczanie papieża Franciszka w Polsce. Co zrobić, aby słowo nie pozostało bezowocne?".

- Tę katechezę wygłosi bp Grzegorz Ryś z Krakowa, który podejmie refleksję nad słowami, jakie skierował do nas papież Franciszek w naszej ojczyźnie podczas niedawnych Światowych Dni Młodzieży - dodaje ks. Konieczny.

Katecheza rozpocznie się o 19.00, a wcześniej - o 18.15 - sprawowana będzie Msza Święta z homilią. Będzie też można przystąpić do spowiedzi. Po katechezie przewidziany jest czas na dyskusję i będzie można bp. Rysiowi zadać pytania, związane z tematem jego rozważań. Organizatorzy zachęcają, by pytania przesłać przed katechezą pod adres: parafiahalcnow@wp.pl.

W tym tygodniu - 29 października - odbędzie się także ostatnie tegoroczne piątkowe czuwanie modlitewne w bazylice. Eucharystii przewodniczyć będzie bp senior Tadeusz Rakoczy.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma