Nowy numer 39/2023 Archiwum

Rusza bielski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

W niedzielę 16 października od Eucharystii w katedrze św. Mikołaja, podczas której zaśpiewa chór katedralny pod dyrekcją Tadeusza Czerniawskiego, rozpocznie się cykl imprez 31. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bielsku-Białej.

Bielski Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza od 16 do 22 października na imprezy Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, organizowanego pod hasłem: "Dziejów Polski nie można zrozumieć bez Chrystusa".  

W niedzielę 16 października inauguracyjną Mszę Świętą o 12.30 w katedrze św. Mikołaja sprawować będzie bp senior Tadeusz Rakoczy, a zaśpiewa Chór Katedralny pod dyr. Tadeusza Czerniawskiego. O 16.00 w gmachu Kurii przy ul. Żeromskiego wykład "Chrzest Polski i jego konsekwencje dziejowe" wygłosi prof. dr hab. Krzysztof Ożóg (UJ).

W poniedziałek 17 października o 16.00 w Książnicy Beskidzkiej prof. dr hab. Jan Zdzisław Ryn (UJ) wygłosi wykład: "Ignacego Domeyki droga do świętości". O 18.30 w kościele Trójcy Przenajświętszej na koncert: "Gdzie chrzest - tam nadzieja" zaprasza zespół "Dzień Dobry" w składzie: Piotr Mirecki (śpiew, gitara, cajon), Małgorzata Stachura (bas akustyczny, śpiew), Jan Stachura (gitara), Krzysztof Maciejowski (skrzypce, śpiew), Stanisław Joneczko (akordeon)

We wtorek 18 października o 18.00 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w koncercie "Muzyka serca i rozumu" wystąpią: Janusz Kohut - fortepian, Józef Broda - śpiew, pasterskie instrumenty muzyczne

W środę 19 października o 16.00 w Książnicy Beskidzkiej: wykład bp. dr. Adriana Korczago, zwierzchnika diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego: "Chrystocentrycznie zorientowana duchowość ewangelicka i jej znamienici reprezentanci w dziejach Polski". O 18.30 w kościele św. Stanisława BM (Stare Bielsko) wystąpi zespół wokalny Bi-Bi Singers pod dyrekcją Dominiki Jurczak-Gondek - w koncercie "Z Bogiem i pieśnią przez wieki". O 19.00 w kościele NMP Królowej Polski w koncercie pieśni religijnej wystąpi ewangelicki chór kościelny z Cieszyna pod dyrekcją Joanny Sikory.

W czwartek 20 października o 16.00 w salce parafialnej (na dole) przy kościele Opatrzności Bożej Helena Dobranowicz i Zbigniew Kowalonek zapraszają na prezentację poświęconą historii witraży "Światło jest cieniem Boga". O 17.00 w sklepie "Aniołek" przy ul. Komorowickiej 14 odbędzie się otwarcie wystawy "Witraże". 18.30 w katedrze bp Roman Pindel będzie sprawować Mszę Świętą w intencji członków KIK, w 35. rocznicę powstania Klubu. Zaśpiewa Marta Witosławska (sopran), a na organach zagra Tadeusz Czerniawski.

W piątek 21 października o 16.00 w Książnicy Beskidzkiej ks. dr Szymon Tracz wygłosi wykład:  "Majestat i splendor - tajemnice polskiej sztuki romańskiej (X-XIII w.)". O 18.30 w kościele Trójcy Przenajświętszej w koncercie Gospel Blues "God is waiting for you (Bóg czeka na ciebie)" wystąpi zespół Factory of Blues, w składzie: Piotr Barteczko (instrumenty klawiszowe), Mateusz Barteczko (gitara basowa), Mateusz Dyjas (gitara), Darek Dzida (wokal), Krzysztof Konopka (harmonijka), Szymon Zontek (perkusja)

W sobotę 22 października o 10. 00 Dom Kultury Włókniarzy rozpocznie się koncert laureatów Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Religijnej - prowadzenie: Zofia Lamers.
O 18.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa - Zakończenie 31. TKCh: koncert w wykonaniu Marty Witosławskiej (sopran) i Ewy Bąk (organy). O 18.30 Msza Święta z homilią ks. prał. Zbigniewa Powady.

Na wszystkie wydarzenia Tygodnia - wstęp wolny.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy