Nowy numer 15/2024 Archiwum

W Hałcnowie ruszają "Katechezy w bazylice"

Proboszcz hałcnowskiej bazyliki ks. Piotr Konieczny zaprasza na katechezy dla dorosłych. Pierwszą katechezę - wykład i część dyskusyjną, z odpowiedziami na pytania - we wtorek 27 września poprowadzi bp Roman Pindel.

Katechezy będą się tu odtąd odbywać raz w miesiącu, najczęściej w czwarty wtorek miesiąca. Tę pierwszą, która rozpocznie się 27 września o 19.00, wygłosi bp Roman Pindel. Każde spotkanie w ramach cyklu "Katechezy w bazylice" poprzedzi Msza Święta sprawowana o 18.15, zwykle pod przewodnictwem gościa zaproszonego do poprowadzenia katechezy. W czasie Eucharystii można będzie też przystąpić do spowiedzi.

Bp Pindel omówi temat: "Małość i wielkość św. Piotra". Za miesiąc, we wtorek 25 października katechezę "Co zrobić, żeby Słowo nie pozostało bezowocne?" - o nauczaniu papieża Franciszka w Polsce, wygłosi bp Grzegorz Ryś, a w listopadzie ks. prof. Edward Staniek zaproponuje poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: "Jak wierzyć w świecie niewiary?". Ostatnią w tym roku, grudniową katechezę: "Liturgia szkołą wiary", która ze względu na czas Świąt Bożego Narodzenia będzie wcześniej, we wtorek 13 grudnia, wygłosi bp Piotr Greger.

- Katechezy będą kontynuowane w kolejnych miesiącach, a podejmiemy w nich konkretne prawdy wiary i nauczanie papieskie. Cała inicjatywa jest odpowiedzią na słowa nuncjusza apostolskiego abp. Celestino Migliore, który ogłaszając decyzję papieża Franciszka wskazywał, że tytuł bazyliki mniejszej jest wyróżnieniem, ale zarazem zobowiązaniem do szczególnej troski o jedność ze Stolicą Apostolską i papieżem, wierność i pielęgnowanie jego nauczania. Poprzez te katechezy pragniemy słowa papieża przybliżać - mówi ks. proboszcz Piotr Konieczny, zapraszając na rozpoczynające się w hałcnowskiej bazylice katechezy. To są katechezy otwarte, przeznaczone zarówno dla tych, którzy chcą umocnić się w wierze, jak i dla wątpiących czy poszukujących.

W Hałcnowie słuchacze będą mogli też zadawać pytania i prelegenci będą udzielać odpowiedzi. Pytania do danego tematu najlepiej przesłać wcześniej za pośrednictwem strony internetowej: www.parafiahalcnow.pl, na której też można znaleźć szczegółowe informacje na temat katechez.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy